Sektorkolejowy » Pociągi nie mogą wjechać z Ukrainy do Polski po atakach rakietowych

Pociągi nie mogą wjechać z Ukrainy do Polski po atakach rakietowych

pzez Damian

We wtorek, 15 listopada podczas zmasowanego ataku rakietowego na Ukrainę wojska rosyjskie wystrzeliły rekordową liczbę około 100 rakiet. „To najbardziej zmasowany ostrzał systemu energetycznego Ukrainy od początku wojny.” – oświadczył minister energetyki Herman Hałuszczenko. Około 20 pociągów jest opóźnionych, stacje w wielu miastach są pozbawione energii – podał „Ukrzaliznytsia”

Związek Ukraińców w Polsce (oddział w Przemyślu) poinformował, że „po dzisiejszym zmasowanym ataku rakietowym Rosji ogromna część Ukrainy pozostaje bez elektryczności. Dopóki sytuacja nie zostanie opanowana żaden z ukraińskich pociągów nie może wjechać z Ukrainy do Polski. Pociągi, które zatrzymały się po polskiej stronie – na dworcu w Przemyślu oraz na stacji w Medyce, także nie mogą wyjechać ze względu na brak prądu.”

„Nasi koordynatorzy/rki, tłumacze/czki, wolontariusze i wolontariuszki są zarówno na dworcu w Przemyślu, jak i w Medyce. Tłumaczą powody utrudnień w ruchu, a także dostarczają osobom, które spędzą noc w pociągach, wodę, żywność oraz niezbędne produkty higieniczne.” – czytamy w komunikacie.

Fot. Narodnyj Dim – Dom Ukraiński

Może Ci się spodobać

1 komentarzy

Mirosław Pietrzyk 30 listopada 2022 - 21:12

A spalinowym się nie da,

Odpowiedz

Zostaw komentarz