Sektorkolejowy » Nowy szef Alstomu w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich

Nowy szef Alstomu w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich

pzez Adrian

Alstom powołał Sławomira Cyza na stanowisko prezesa i dyrektora zarządzającego Alstom na Polskę, Ukrainę i kraje bałtyckie. Będzie on odpowiedzialny za zarządzanie w każdym kraju, a jego rola będzie kluczowa również w dalszej integracji firmy po połączeniu z Bombardier Transportation, co miało miejsce w styczniu ub.r.

Koncern podkreśla, że:

Polska jest dla Alstom jednym z największych krajów na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej”.

Sławomir jest związany z Alstomem i branżą kolejową od ponad 10 lat i nadzorował kilka przekształceń firmy, które okazały się skuteczne i udane. Wierzę, że jego bogate doświadczenie w zarządzaniu operacyjnym, a także planowanie strategiczne i koncentracja na pracownikach wraz z unikalnymi umiejętnościami i cechami osobistymi pozwolą mu na dalszy wzrost naszego zasięgu handlowego i operacyjnego w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich – priorytetowych rynkach dla Alstom

Antonio Moreno, dyrektor zarządzający Alstom na Europę Środkową i Wschodnią takimi słowami ocenił Cyza.

Jestem dumny, że jestem częścią Alstomu, największego producenta branży kolejowej w Polsce i jednego z kluczowych graczy na rynku mobilności na świecie. Przed nami różne możliwości w Polsce, Ukrainie i krajach bałtyckich. Nieustannie będziemy dążyć do wdrażania innowacji, zwłaszcza w obszarze rozwiązań wodorowych, pociągów dużych prędkości i cyfryzacji

powiedział nowy prezes Alstomu w Polsce.

Sławomir Cyz pracuje w Alstomie od ponad 10 lat, najpierw jako dyrektor działu HR na Polskę i Alstom Konstal w Chorzowie, a później jako dyrektor HR dla klastra Europy Środkowo-Wschodniej. Pełnił również funkcję członka zarządu kilku podmiotów prawnych Alstom. W trakcie zatrudnienia kierował wieloma przełomowymi projektami, które obejmowały zmiany organizacyjne na dużą skalę zarówno w Polsce, jak i innych krajach klastra.

Polska, Ukraina i kraje bałtyckie są częścią klastra Alstom na Europę Środkowo-Wschodnią (CEE). Alstom zatrudnia w Polsce około 4 tys. osób w 11 lokalizacjach. Alstom jest największym producentem i eksporterem w polskiej branży kolejowej. Na całym świecie (w 70 krajach) zatrudnia ponad 70 tys. pracowników. W portfelu zamówień koncernu znajdują się obecnie zamówienia o wartość 77,8 mld euro.

Autor: Agata Sumara
Fot. Alstom

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz