Alstom – koncern o światowym zasięgu, lider w dziedzinie inteligentnej i zrównoważonej mobilności, zapowiedział, że w tym roku na całym świecie zatrudni około 7,5 tys. osób, z czego kilkaset stanowisk jest do obsadzenia w Polsce.
Kogo chce zatrudnić Alstom?
Jak tłumaczy koncern, zatrudnienie związane jest m.in. z rosnącym portfelem zamówień. Istnieje zatem w skali globalnej konieczność zwiększenia kadry, by odpowiedzieć na globalne zapotrzebowanie na bardziej ekologiczne, nowocześniejsze floty pociągów, metra i tramwajów o zoptymalizowanej przepustowości.
Poszukiwanych jest około 6 tys. inżynierów i menedżerów w Europie i Azji, a do tego w Europie, Ameryce Północnej i Łacińskiej około 1,5 tys. techników i wykwalifikowanych pracowników fizycznych działających w obszarze budowy taboru (w tym spawaczy), realizacji usług związanych ze sterowaniem ruchem, inżynierią mechaniczną i systemową.
Alstom podkreśla, że oferuje możliwość rozpoczęcia kariery zawodowej z szeroką gamą możliwości przemieszczania się zarówno ujęciu geograficznym, jak i między zawodami w ramach awansu. Swoje potrzeby w zakresie obsady nowych stanowisk określa następująco: Europa – 3900 pracowników (w tym ponad 1000 we Francji i ponad 300 w Polsce), Azja-Pacyfik – 1700 pracowników, Ameryka – 1500 pracowników, Afryka, Bliski Wschód i Azja Środkowa – 400 pracowników.
Na stronie internetowej Alstomu można znaleźć obecnie 165 aktywnych ogłoszeń o pracę w polskich oddziałach w Warszawie, Katowicach, Chorzowie, Piasecznie.
Alstom z centralą we Francji działa w 70 krajach, zatrudniając ponad 70 tys. pracowników. W 11 polskich oddziałach pracuje ponad 4 tys. osób. Obecnie w portfelu zamówień koncernu znajdują się zamówienia o wartość 77,8 mld euro.
Autor: Agata Sumara
Fot. Alstom