Sektorkolejowy » Lubelskie: Nowe bezpieczne przejście nad torem w Lubartowie

Lubelskie: Nowe bezpieczne przejście nad torem w Lubartowie

pzez Damian

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zbudowały nowe bezpieczne przejście nad torami linii Łuków – Lublin Północny w Lubartowie. Nowy obiekt ułatwia komunikację w mieście i zwiększa bezpieczeństwo ruchu kolejowego. Inwestycja o wartości ponad 7 mln zł netto była współfinansowana z RPO woj. lubelskiego.

Mieszkańcy Lubartowa zyskali nowe bezpieczne przejście przez linię kolejową. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zbudowały 51 metrową kładkę, dzięki której można sprawnie przejść między osiedlami Królów Polskich i 3 Maja.

Wejście na obiekt jest dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Z jednej strony jest chodnik (konstrukcja kładki jest na poziomie gruntu), a z drugiej, gdzie jest spadek są pochylnia i schody. Bezpieczne przejście jest oświetlone energooszczędnymi lampami.

– Bezpieczeństwo jest kwestią priorytetową na kolei, dlatego z myślą o mieszkańcach Lubartowa, zbudowaliśmy komfortowe przejście, które łączy dwie części miasta. Wszystko to dzięki efektywnemu wykorzystywaniu środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 – powiedział Piotr Kaliszewski, asystent wiceministra infrastruktury.

– Budowa kładki w Lubartowie jest kontynuacją inwestycji prowadzonej na odcinku linii Lubartów – Parczew, gdzie z podróży koleją pasażerowie korzystają od 2021 r. Mamy nadzieję, że nowa kładka poprawi komfort życia mieszkańców Lubartowa i bezpieczeństwo transportu kolejowego, a także przyczyni się do rozwoju miasta – powiedział Piotr Majerczak, członek Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Budowa nowej kładki to część projektu „Rewitalizacja linii kolejowej nr 30 na odcinku Lubartów – Parczew” za ponad 90 mln zł (netto). Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020.

Źródło: PKP PLK S.A.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz