Sektorkolejowy » Duże zmiany w zarządzie Trakcji

Duże zmiany w zarządzie Trakcji

pzez Adrian

Giełdowa spółka Trakcja S.A. poinformowała o zmianach w zarządzie podjętych decyzją rady nadzorczej w dniu 11 marca. W zarządzie zasiada obecnie nowy prezes oraz wiceprezesi ds. kluczowych klientów i audytu wewnętrznego. Na swoich stanowiskach pozostali wiceprezesi ds. finansowych i technicznych.

Po zmianach z końca ubiegłego tygodnia ze stanowiska prezesa odwołany został Marcin Lewandowski. Jego miejsce zajął Jakub Lechowicz. Z zarządu usunięto także Aldasa Rusevičiusa i Adama Stolarza, natomiast we władzach spółki znaleźli się: Piotr Mechecki jako wiceprezes ds. kluczowych klientów oraz Jacek Gdański pełniący rolę wiceprezesa ds. audytu wewnętrznego.

Swoje stanowiska w spółce zachowali: Paweł Nogalski, wiceprezes ds. finansowych oraz Arkadiusz Arciszewski wiceprezes ds. technicznych.

Każdy z nowo powołanych członków zarządu złożył oświadczenie, iż: nie prowadzi innej działalności wykonywanej poza przedsiębiorstwem emitenta, która byłaby konkurencyjna; nie uczestniczy w konkurencyjnej spółce (cywilnej, osobowej lub kapitałowej); nie uczestniczy w konkurencyjnej osobie prawnej jako członek jej organu; nie figuruje w rejestrze dłużników niewypłacalnych – podała spółka w oficjalnym komunikacie.

Kim są nowe osoby w zarządzie Trakcji?

Jakub Lechowicz ukończył wydział prawa i administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz aplikację radcowską w Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Pracował w Agencji Rozwoju Przemysłu (dyrektor biura prawnego, prokurent). Obecnie pełni rolę członka rady nadzorczej w Stoczni Gdańskiej sp. z o.o. oraz w IDA Management sp. z o.o. Doświadczenie w praktyce prawniczej zdobywał w kilku kancelariach (Jakub Lechowicz Kancelaria Radcy Prawnego, M. Płonka i Wspólnicy sp.k., Talarczyk i Roessler sp.p., KKG Kubas Kos Gaertner adwokaci sp.p.).

Piotr Mechecki to absolwent wydziału fizyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz kierunku finanse i bankowość w Szkole Głównej Handlowej. Pracował m.in. w międzynarodowych korporacjach finansowych. Zajmował się zarządzaniem produktami, sprzedażą, marketingiem i komunikacją. Specjalizuje się w zarządzaniu strategicznymi programami i projektami. Był zatrudniony m.in. w Polskim Holding Nieruchomości S.A. (dyrektor zarządzający ds. inwestycji), PFR Nieruchomości S.A. (dyrektor inwestycyjny), Credit Agricole Bank Polska S.A., Sygma Banque S.A. (dyrektor ds. zarządzania produktami).

Jacek Gdański ukończył kierunek skandynawistyka na Uniwersytecie Gdańskim. Uczył się także w Krajowej Szkole Administracji Publicznej, jest licencjonowanym biegłym rewidentem. Studia podyplomowe odbywał w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz na London School of Economics. Pracował m.in. w: Polski Gaz TUW (dyrektor finansowy, członek zarządu i prezes zarządu), Polskim Holdingu Nieruchomości (wiceprezes ds. finansów), Komisji Nadzoru Audytowego, Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (wiceprezes ds. finansów), Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych (dyrektor ds. współpracy międzynarodowej), PKO Inwestycje (wiceprezes ds. finansów), Ministerstwie Finansów.

Autor: Agata Sumara
Fot. Dominika Szpakowska

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz