Sektorkolejowy » Czechy: Pociąg Pendolino zderzył się z szynowym pojazdem technicznym. Zginął maszynista

Czechy: Pociąg Pendolino zderzył się z szynowym pojazdem technicznym. Zginął maszynista

pzez Damian

W poniedziałek 27 czerwca 2022 r. o godz. 504  czeski pociąg Pendolino zderzył się z lokomotywą przewoźnika ČD Cargo. Do zdarzenia doszło na stacji kolejowej Bohumin w pobliżu granicy z Polską. Pociąg Pendolino jechał w kierunku Pragi. Zginął maszynista, pięć osób zostało rannych. Ruch pociągów na stacji Bohumin został wstrzymany. Z powodu wypadku opóźnienia w ruchu pociągów występują również w Polsce.

„Dziś rano na dworcu w Bohuminie zderzyły się dwa pociągi. Zginął nasz pracownik. Pasażerowie czują się dobrze, a na miejscu trwa ewakuacja. Przyczyny wypadku są badane” – poinformowały Koleje Czeskie.

Jak informuje Jan Kučera – inspektor generalny kolei pociąg prawdopodobnie wjechał na niewłaściwe tory. Mogło to być spowodowane źle ustawioną zwrotnicą na tym torowisku.

„Najbardziej prawdopodobną przyczyną wypadku jest tzw. jazda bez zezwolenia. Możliwe, że pociąg minął znak zakazujący przejazd, co świadczyć może też o nieprawidłowo ustawionych zwrotnicach. W konsekwencji Pendolino wjechało na niewłaściwe tory” – poinformował Jan Kučera, inspektor generalny Inspektoratu Kolejnictwa.

W momencie zdarzenia w pociągu 516 SC Pendolino podróżowało 16 osób. Strażacy udzielili pomocy pasażerom i pomogli im wrócić do budynku dworca. Na miejscu wypadku pracowało 6 zastępów straży pożarnej.

Autor: DM
Fot. Twitter/@hzsmsk

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz