Sektorkolejowy » Wykolejenie pociągu Amtrak – co najmniej trzy ofiary śmiertelne i ponad 50 osób rannych po wykolejeniu się pociągu w stanie Missouri (USA)

Wykolejenie pociągu Amtrak – co najmniej trzy ofiary śmiertelne i ponad 50 osób rannych po wykolejeniu się pociągu w stanie Missouri (USA)

pzez Damian

Co najmniej trzy osoby zginęły w poniedziałek po tym, jak pociąg Amtrak uderzył w samochód ciężarowy i wykoleił się w stanie Missouri (USA). Dokładna liczba rannych nie jest jeszcze znana, ale szacuje się, że ponad 50 osób ucierpiało w wyniku zderzenia. To drugi śmiertelny wypadek z udziałem pociągów Amtrak w ciągu dwóch dni. W niedzielę trzy osoby zginęły, a dwie inne odniosły poważne obrażenia po tym, jak pociąg przewożący 85 pasażerów uderzył w pojazd na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Kalifornii.

Pociąg Southwest Chief 4, który przewoził 275 pasażerów i 12 członków załogi z Los Angeles do Chicago, uderzył w ciężarówkę w pobliżu Mendon, w stanie Missouri, około godziny 12:40 czasu lokalnego. Wykoleiło się siedem z ośmiu wagonów pociągu – powiedział na konferencji prasowej rzecznik stanowej policji w Missouri.

Sekretarz ds. transportu Pete Buttigieg napisał na Twitterze, że jest „zasmucony tragicznymi ofiarami śmiertelnymi i rannymi”, dodając, że jego zespół współpracuje z firmą Amtrak i władzami, aby zapewnić wsparcie. 

Na zdjęciach i nagraniach wideo widać kilka wagonów przewróconych na bok z pasażerami siedzącymi na wierzchu, a na innym nagraniu widać, jak pasażerowie pocieszają się nawzajem z wnętrza przewróconego wagonu.

Trwa ustalanie przyczyn katastrofy.

Autor: Jan Bytnar
Fot. cbsnews.com, abcnews.go.com

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz