Sektorkolejowy » 20 nowych lokomotyw Vectron z pakietem XLoad dla SBB Cargo International

20 nowych lokomotyw Vectron z pakietem XLoad dla SBB Cargo International

pzez Adrian

Szwajcarska firma SBB Cargo International AG we współpracy z SüdLeasing GmbH zamówiła 20 lokomotyw wielosystemowych Vectron wyposażonych w pakiet XLoad firmy Siemens Mobility. Vectron XLoad został opracowany w celu poprawy parametrów trakcyjnych i zwiększenia możliwości obciążania przyczep.

20 nowych lokomotyw będzie wykorzystywanych przez SBB Cargo International do obsługi tras transalpejskich. Lokomotywy zostały dopuszczone do eksploatacji w Austrii, Belgii, Niemczech, Włoszech i Holandii. Są wyposażone w europejski system sterowania pociągiem ETCS BL3 oraz obowiązkowe krajowe systemy sterowania pociągiem.

„Cieszymy się z dalszego rozszerzenia floty Vectronów SBB Cargo International i dziękujemy firmie za zaufanie do nas i naszych lokomotyw. Dzięki temu zamówieniu liczba Vectronów sprzedanych szwajcarskim klientom wzrosła do ponad 100. Dzięki XLoad lokomotywy osiągają siłę pociągową, która wcześniej nie była możliwa w przypadku lokomotyw czteroosiowych. Nasz klient może jeszcze efektywniej wykorzystywać lokomotywy w regionie alpejskim” – powiedział Albrecht Neumann, dyrektor generalny działu Rolling Stock w Siemens Mobility.

Siemens Mobility sprzedał już ponad 1400 lokomotyw Vectron 62 klientom. Do tej pory flota Vectron pokonała ponad 585 milionów kilometrów i jest obecnie dopuszczona do eksploatacji w Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Danii, Finlandii, Niemczech, Węgrzech, Włoszech, Holandii, Norwegii, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Szwecji i Szwajcarii.

Autor: Karel Novak
Źródło: railmarket.com
Fot. zdopravy.cz

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz