Sektorkolejowy » Zbigniew Prus został powołany na członka zarządu PKP Cargo International

Zbigniew Prus został powołany na członka zarządu PKP Cargo International

pzez Damian

Zbigniew Prus to doświadczony menedżer w dziedzinie transportu kolejowego, który obecnie pracuje w Grupie PKP Cargo  jako członek zarządu ds. operacyjnych w PKP Cargo Service oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej AWT ROSCO a.s., członka Grupy PKP Cargo International.

Posiada on 32-letnie doświadczenie w sektorze kolejowym, pracując w spółkach Skarbu Państwa w strukturach PKP, awansując przez różne stanowiska pracy. Jego wyzwania zawodowe obejmują kluczowe stanowiska, począwszy od stanowisk operacyjnych, takich jak maszynista, aż do różnych stanowisk kierowniczych w Obszarach Operacyjnych i Centrali PKP CARGO S.A. lub spółkach Grupy PKP CARGO.

Przez całe życie zawodowe podnosił swoje kwalifikacje i pogłębiał wiedzę z zakresu transportu, kończąc różne kierunki studiów i uzyskując tytuł magistra inżyniera w tej dziedzinie, zdobywając wszechstronną wiedzę głównie z zakresu eksploatacji i utrzymania taboru kolejowego. Ponadto poszerzył swoje horyzonty w Wyższej Szkole Biznesu, uzyskując tytuł Master of Business Administration.

Brał liczny udział w procesach tworzenia i restrukturyzacji PKP CARGO S.A., a także wdrażania nowoczesnych, różnorodnych programów eksploatacyjnych, optymalizujących i usprawniających cały proces przewozowy.

Źródło: PKP Cargo International

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz