Sektorkolejowy » Z Wieliszewa do Tłuszcza znów pojedziemy pociągiem

Z Wieliszewa do Tłuszcza znów pojedziemy pociągiem

pzez Adrian

Od 1 listopada wracają pociągi na trasę Wieliszew – Tłuszcz. Skończył się remont mostu kolejowego nad Kanałem Żerańskim obok przystanku w Nieporęcie. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za kwotę 13 mln zł netto finansowana była z budżetu spółki.

Od 1 listopada wznowiony zostanie ruch pociągów na trasie Wieliszew-Tłuszcz . PKP Polskie Linii Kolejowych S.A. zakończyły prace związane z remontem mostu kolejowego nad Kanałem Żerańskim w Nieporęcie. Stary obiekt zastąpiła nowa stutonowa konstrukcja. Ułożono nowy tor i zamontowano nową sieć trakcyjną. Most pozytywie przeszedł próby obciążeniowe.

Przebudowany most zwiększa możliwości podróży oraz transportu towarów na linii Wieliszew – Radzymin – Tłuszcz. Środki na przebudowę pochodzą z budżetu PLK.

PLK wykonały prace mostowe w Nieporęcie PLK wykorzystując przerwę w ruchu pociągów od lipca do końca października b.r., która potrzebna była Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w związku z rozbudową drogi krajowej nr 61 na odcinku Legionowo – Zegrze.

Źródło: PKP PLK
Fot: Paweł Ukole / bazakolejowa.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz