Sektorkolejowy » Warciarz – pociąg Kolei Wielkopolskich w barwach Warty Poznań oficjalnie zaprezentowany

Warciarz – pociąg Kolei Wielkopolskich w barwach Warty Poznań oficjalnie zaprezentowany

pzez Damian

Premierowy pokaz pojazdu Kolei Wielkopolskich – SA132 oklejonego w grafikę nawiązującą do współpracy spółki z Wartą Poznań, poznańskim klubem piłkarskim, był wydarzeniem nie tylko dla miłośników kolei, ale również dla wszystkich sympatyków sportu.

Punktualnie o godz. 12, pojazd z grafiką zaprojektowaną przez Wartę Poznań wjechał na peron 9 znajdujący się przy Dworcu Letnim w Poznaniu. Barwy klubowe, herb i symbole Warty Poznań doskonale komponowały się z charakterystycznymi logo Kolei Wielkopolskich. Pokaz pojazdu był symbolicznym momentem, który świadczył o zaangażowaniu obu stron w rozwój sportu i działań na rzecz lokalnej społeczności. Wojciech Jankowiak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego zaszczyciła swoją obecnością premierowy pokaz pojazdu, który zmienił swoje barwy z biało-czerwonych na zielone

Dopisała nam pogoda i jak widać nastroje. Trzeba przyznać, że pojazd w nowych barwach robi wrażenie. Zielony, inny niż pozostałe pociągi w spółce Koleje Wielkopolskie. Na pewno będzie się odróżniał. Cieszę się bardzo, że doszło do takiego porozumienia pomiędzy Kolejami Wielkopolskimi, a Wartą Poznań. Z jednej strony jest to promocja Warty Poznań, a z drugiej strony jest to promocja przewozów kolejowych. W końcu Warta Poznań gra w Grodzisku Wielkopolskim, a właśnie tam docierają pociągi Kolei Wielkopolskich – powiedział Wojciech Jankowiak

Przedstawiciele Kolei Wielkopolskich oraz Warty Poznań z dumą opowiadali o nowej fazie współpracy, która przeniosła się na jeszcze wyższy poziom.

Dotychczasowy udział jako partnera sekcji Amp Futbolu był jedynie preludium do tego, co teraz nastało. Obecnie Koleje Wielkopolskie są partnerem Akademii Warty Poznań, dając ponad 300 dziewczętom i chłopcom możliwość rozwijania swoich umiejętności piłkarskich – powiedział Mikołaj Grzyb, Członek Zarządu spółki Koleje Wielkopolskie.

Na prezentacji nie zabrakło także trenerów Akademii Warty Poznań oraz dzieci związanych z klubem. Nie zawiedli także kibice, którzy przyszli zarówno z ciekawości jak i możliwości spotkania z przedstawicielami Warty.

Po oficjalnym zakończeniu pokazu, wszyscy obecni mieli okazję  zrobić pamiątkowe zdjęcia. Dodatkową niespodzianką związaną z prezentacją pojazdu były cztery wyjątkowe, zielone fotele, które pojawiły się we wnętrzu.

Oklejony pojazd, nazywany popularnie „Warciarzem” kursować będzie po niezelektryfikowanych liniach: Poznań – Grodzisk Wlkp. – Wolsztyn oraz Poznań – Wągrowiec – Gołańcz.

Obecny na spotkaniu wicemarszałek województwa wielkopolskiego, Wojciech Jankowiak chwalił ideę współpracy lokalnego przewoźnika i klubu piłkarskiego:

Cieszę się, że został zrealizowany projekt, w którym mamy klub z piękną, długą historią, jego promocję, połączoną z promowaniem przewozów kolejowych. Życzę tej inicjatywie powodzenia i tego, by wspólne działanie przyniosło jak najlepsze rezultaty.

Cieszymy się, że nasza współpraca z Kolejami Wielkopolskimi ciągle się rozwija. A zaprezentowany właśnie pociąg jest tego kolejnym, naocznym dowodem. Taki pojazd w barwach klubowych to nowość nie tylko wielkopolskich torach, ale również w skali kraju. Jest dla nas powodem do radości i dumy z faktu, że tworzymy wspólną historię i w taki symboliczny sposób możemy zaznaczyć obecność Warty Poznań w naszym regionie – mówi prezes Warty Poznań, Artur Meissner.

Możliwość dojazdu „Warciarzem” na mecze w Grodzisku Wlkp. to cenna inicjatywa. Jest wygodną i bezpieczną opcją, a na dodatek promuje transport publiczny, który jest rozwiązaniem ekologicznym. Takie rozwiązania wspieramy jako klub.

Pojazd szynowy typu SA 132 ma 130 miejsc siedzących, a komfortowo może nim podróżować ok. 180 osób. Na czterech podróżnych czekają w „Warciarzu” specjalne fotele – przygotowane przez firmę Recaro zielone siedziska z wyhaftowanym, białym herbem Warty Poznań.

Źródło: wartapoznan.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz