Sektorkolejowy » Toruń: Ujęty podczas odkręcania śrub stopowych z torów kolejowych

Toruń: Ujęty podczas odkręcania śrub stopowych z torów kolejowych

pzez Damian

W dniu 3 kwietnia 2023 roku do Posterunku Straży Ochrony Kolei w Toruniu dotarło zgłoszenie, że na szlaku kolejowym Toruń Wschodni – Olek nieznany sprawca wykręca śruby mocujące szyny kolejowe. Błyskawicznie skierowani na miejsce funkcjonariusze SOK i Policji z Torunia ujęli sprawcę kradzieży mienia kolejowego. Przy podejrzanym znaleziono kilkadziesiąt śrub stopowych. Oprócz usiłowania kradzieży 28-letni mężczyzna odpowie także za zakłócanie pracy części linii kolejowej nr 246, za co grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek przed południem dyżurny zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Toruniu otrzymał informację od dyżurnego ruchu stacji Toruń Wschodni o osobie nieuprawnionej, która wykręca śruby mocujące szyny na szlaku kolejowym Toruń Wschodni – Olek. Na miejsce niezwłocznie skierowano funkcjonariuszy SOK z Posterunku w Toruniu. Powiadomiono również Policję.

Po przybyciu we wskazany rejon funkcjonariusze SOK i Policji w pobliżu torów czynnych zauważyli podejrzanie zachowującego się młodego mężczyznę, który co chwilę wstawał, nachylał się i nerwowo rozglądał. Gdy mundurowi podeszli bliżej, zauważyli że mężczyzna ma w ręku klucz i odkręca śruby mocujące szyny. Wszystko to działo się na czynnej linii nr 246 na trasie Toruń Wschodni – Olek. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję i ujęli podejrzanego, którym okazał się 28-letni mieszkaniec Torunia. Tłumaczył, że śruby wykręcał, aby sprzedać je na złom.

Mundurowi zabezpieczyli łącznie 24 śruby stopowe służące do mocowania szyn kolejowych. Ujęty mężczyzna usłyszy zarzut usiłowania kradzieży oraz zakłócenia pracy części linii kolejowej poprzez wykręcanie śrub mocujących szyny. Na szczęście kradzież elementów nawierzchni torowej nie miała wpływu na bezpieczeństwo w ruchu kolejowym. Zakład Linii Kolejowych w Bydgoszczy wstępnie oszacował straty na kwotę ponad 1100 złotych. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komisariat Policji Toruń Śródmieście. 

Źródło: SOK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz