Sektorkolejowy » Strabag zmodernizuje w Czechach trasę z tunelem i mostem

Strabag zmodernizuje w Czechach trasę z tunelem i mostem

pzez Patryk

Spółka Strabag SE w konsorcjum z lokalną czeską firmą DT Mostárna wygrała przetarg na modernizację odcinka linii kolejowej w Republice Czeskiej

Długość odcinka, na trasie którego znajduje się zabytkowy most oraz tunel wynosi 1,3 km. Jest to fragment między stacjami Děčín Wschód a Prostřední Žleb w mieście Děčín. Wartość kontraktu została oszacowana na 41,5 mln euro. Udziały firm w konsorcjum wynoszą odpowiednio 89 i 11%.

Na trasie remontowanego odcinka znajdują się dwa ważne obiekty inżynieryjne – most nad rzeką Łabą z 1916 r., mający 256 m długości, oraz 400-metrowy tunel Děčín. W przypadku mostu najbardziej wymagającym zadaniem będzie wymiana oryginalnych stalowych podpór. Jeśli chodzi o tunel, to na długości około 120 m wyremontowane zostanie kamienne sklepienie, które ma być zastąpione sklepieniem betonowym.

Kontrakt obejmuje również budowę nowego toru i podtorza, linii napowietrznych oraz ekranu dźwiękochłonnego. Zainstalowane zostaną także urządzenia niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa ruchu i komunikacji.

Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym miesiącu.

Autor tekstu: Agata Sumara
Źródło zdjęcia: www.railway-technology.com

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz