Sektorkolejowy » RegioJet będzie obsługiwać połączenia kolejowe na przedmieściach Pragi

RegioJet będzie obsługiwać połączenia kolejowe na przedmieściach Pragi

pzez Adrian

Czeski prywatny operator kolejowy – RegioJet został wybrany do obsługi dwóch podmiejskich linii kolejowych łączących stolicę Czech z jej przedmieściami. Zgodnie z postanowieniami umowy przewoźnik zacznie działać na liniach S49 i S61 od grudnia 2024 r.

Za trzy lata, w grudniu 2024 r., wraz z wprowadzeniem na kolei nowego rozkładu jazdy, RegioJet zacznie obsługiwać linię S49 Rotoky u Prahy–Praga Libeň–Praga Hostivař oraz nową linię S61, która połączy Pragę Vršovice i Praskie Běchovice. Modernizacja tej linii drugiej linii właśnie trwa i zostanie zakończona przed końcem 2024 r. Pociągi będą nią kursować co pół godziny w dni powszednie i co godzinę w weekendy oraz święta.

Do obsługi nowych połączeń RegioJet zamówi siedem niskopodłogowych pociągów. Wybór firmy, która je dostarczy, jest już w ostatniej fazie. Umowa na dostawę pojazdów ma być podpisana na początku 2022 r.

W przetargu na obsługę linii S49 i S61 przewoźnik wyeliminował Koleje Czeskie (Českie Drahy) oraz obecnego operatora, czyli przewoźnika Arriva Vlaky.

Wartość oferty, którą zaproponowała firma RegioJet to 162 mln koron (7,2 mln USD). Jest to cena najniższa spośród złożonych propozycji, a równocześnie o około 30% tańsza niż szacowało miasto Praga w kosztorysie inwestorskim.

Autor: Agata Sumara
Fot. RegioJet

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz