Sektorkolejowy » Prezes Budimex SA o wynikach finansowych Grupy Budimex za 2023 rok

Prezes Budimex SA o wynikach finansowych Grupy Budimex za 2023 rok

pzez Damian

Prezentacja odbyła się 12.03.2024 r. w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Zarząd podsumował miniony rok oraz zaprezentował strategiczne cele na przyszłość.

Uzyskaliśmy rekordowe wyniki finansowe. 9,8 mld zł przychodu to niemal 14-procentowy wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim. Imponująco prezentują się EBIT na poziomie 8 proc. oraz gotówka – 3,8 mld zł. Nasza grupa wypracowała 738 mln zł zysku, co stanowi 38-procentowy wzrost. Naszą stabilną pozycję na rynku potwierdzają podpisane kontrakty, których wartość wynosi 8,2 mld zł, oraz te znajdujące się w poczekalni, opiewające na ponad 13 mld zł. Portfel zamówień i poczekalnia na rynkach zagranicznych to 8 mld zł. Wieloletnie kontrakty zagraniczne dają naszej firmie dodatkowy komfort. Budimex ma zapewnioną pracę co najmniej do końca 2026 r.

Po 20 latach wracamy do WiG20 na Warsaw Stock Exchange (GPW), na której debiutowaliśmy w 1995 roku. Od 15 lat regularnie dzielimy się zyskami z naszymi akcjonariuszami. Wypłaciliśmy 4,58 mld zł dywidendy.

Wyniki finansowe Grupy Budimex to przede wszystkim zasługa pracowników, którzy pracują na 220 budowach, dlatego dbamy o ich rozwój i bezpieczeństwo. Zrealizowaliśmy kilkanaście projektów rozwojowych oraz zwiększyliśmy liczbę wizytacji i obserwacji miejsc ich pracy.

Nasze cele na lata 2024-2025 to utrzymanie pozycji lidera na rynku polskim, wzmocnienie fundamentów działalności zagranicznych, rozbudowa mocy w FBSerwis oraz Mostostal Kraków, a także dalszy rozwój nowych obszarów działalności (OZE, mieszkaniówka).

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz