Sektorkolejowy » Jedź na Hel – z Gdyni

Jedź na Hel – z Gdyni

pzez Damian

Od maja w weekendy majowe, czerwcowe i wrześniowe, a w wakacje już codziennie – POLREGIO zwiększa liczbę pociągów w relacji Gdynia – Hel. To świetna wiadomość zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. 

Zarząd Województwa Pomorskiego w porozumieniu z operatorem przewozów POLREGIO zwiększył od 1 maja liczbę połączeń kolejowych. Najpierw w weekendy majowe, czerwcowe i wrześniowe, a w okresie wakacji szkolnych, od 23 czerwca do 1 września codziennie będzie więcej połączeń na trasie Gdynia Główna – Hel. Również pociągi z Chojnic do Gdyni wydłużą trasę do Helu. 

Zamiast 14 – aż 21 par pociągów 

Na trasie, która łączy Gdynię z Helem zwiększono liczbę połączeń do 21 par pociągów (zamiast dotychczasowych 14 par). Rozkład jazdy będzie zbliżony do tego obowiązującego w okresie letnich wakacji szkolnych, a pociągi będą kursować w zwiększonym zestawieniu. 

W jakich godzinach wyruszymy z Gdyni do Helu? Pierwsze poranne połączenie jest o godzinie 05:20. Ostatni kurs wykonany zostanie po godzinie 23:00. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest tu – kliknij link

Warto podkreślić, że dodatkowo pociąg z Chojnic do Gdyni będzie kursować w wydłużonej relacji do Helu – tak jak ma to miejsce podczas wakacji szkolnych.

Źródło: gdynia.pl
Fot. JBCrew

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz