Sektorkolejowy » Poszukiwany przez Centralne Biuro Śledcze Policji ujęty przez funkcjonariuszy GOI SOK

Poszukiwany przez Centralne Biuro Śledcze Policji ujęty przez funkcjonariuszy GOI SOK

pzez Damian

Na katowickim dworcu kolejowym funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach ujęli mężczyznę poszukiwanego przez Centralne Biuro Śledcze Policji. Zatrzymany podejrzany jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która działała w obrocie paliwami. Zarzuty obejmują także ,,pranie brudnych pieniędzy’’. Wstępnie oszacowano, że w wyniku przestępczej działalności tej grupy Skarb Państwa mógł ponieść straty w wysokości około 30 mln zł. Mężczyznę przekazano policjantom CBŚP, przymusowo zostanie doprowadzony do Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

Do zdarzenia doszło 10 maja 2023 roku na terenie dworca PKP w Katowicach. Komendant zmiany SOK otrzymał informację od policjantów z Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w Gorzowie Wielkopolskim, że prawdopodobnie na dworcu kolejowym może przebywać poszukiwany przez nich mężczyzna. Z ich relacji wynikało, że prokurator Prokuratury Rejonowej w Szczecinie postanowił zatrzymać i przymusowo doprowadzić poszukiwaną osobę do Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

Funkcjonariusze katowickiej GOI natychmiast po uzyskaniu informacji wraz z rysopisem podejrzanego rozpoczęli działania poszukiwawcze na terenie dworca kolejowego w Katowicach. W ciągu trzydziestu pięciu minut od zgłoszenia mundurowi ujęli podejrzanego wobec którego prowadzone jest śledztwo o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, której działanie polegało na wyłudzaniu należności publicznoprawnych przy obrocie paliwami płynnymi i praniem brudnych pieniędzy pochodzących z tego obrotu.

Ujęty mężczyzna został przekazany przybyłym na miejsce funkcjonariuszom z Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w Katowicach, a następnie doprowadzony do Prokuratury Krajowej w Szczecinie, gdzie usłyszy zarzuty udziału w grupie przestępczej.

Źródło: SOK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz