Sektorkolejowy » Niemcy: Pociąg wjechał w stojące wagony towarowe

Niemcy: Pociąg wjechał w stojące wagony towarowe

pzez Adrian

W terminalu kontenerowym Herne w Nadrenii Północnej-Westfalii, pociąg zderzył się z kilkoma nieruchomymi wagonami towarowymi. Maszynista o mało nie został zmiażdżony przez wagony.

Maszynista uratował się w ostatniej chwili

Do poważnego incydentu doszło w terminalu kontenerowym Herne. 600-metrowy pociąg zderzył się z nieruchomymi wagonami towarowymi, powodując ogromne szkody.

Około 3 nad ranem wezwanie alarmowe odebrała straż pożarna. Kiedy służby ratunkowe przybyły na miejsce zdarzenia, znalazły maszynistę, który był w szoku. Mężczyzna uratował się w ostatniej chwili. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, a w pociągu nie było innych ludzi.

Awaria hamulców mogła być przyczyną wypadku

„Pociąg nie zatrzymał się, ponieważ najprawdopodobniej zawiodły hamulce. Wszystko wskazuje na to, że był to błąd techniczny, a nie ludzki. Bardzo się cieszymy, że maszynista nie odniósł obrażeń.” Thorsten Kinhöfer , dyrektor zarządzający CTH Container Terminal Herne GmbH

W wyniku zderzenia zniszczeniu uległa lokomotywa i łącznie ok. 20 kontenerów pełnych towarów. Według Kinhöfera całkowite szkody mieszczą się w siedmiocyfrowym przedziale euro.

Według podanych informacji port kontenerowy będzie zamknięty przez co najmniej tydzień. Dokładna przyczyna wypadku jest ustalana.

Fot. WTVnews, Justin Brosch

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz