Sektorkolejowy » Zarządca narodowej infrastruktury zmodernizuje pozostałe perony w Nowym Targu i Poroninie

Zarządca narodowej infrastruktury zmodernizuje pozostałe perony w Nowym Targu i Poroninie

pzez Adrian

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie peronu nr 1 w stacji Nowy Targ oraz peronu nr 1 w stacji Poronin na linii kolejowej nr 99 Chabówka – Zakopane w ramach Projektu „Prace na liniach kolejowych 97, 98, 99 na odcinku Skawina – Sucha Beskidzka – Chabówka – Zakopane”.

Mieszkańcy i turyści z przebudowanych peronów nr 2 korzystają już od początku ubiegłego roku, jednak dopiero teraz spółka podjęła decyzję o rozszerzeniu zakresu realizowanego projektu. Z powodu ograniczonych możliwości finansowych, pierwotne założenia nie obejmowały modernizacji peronów przy budynkach stacyjnych. Perony zostaną przebudowane zgodnie z warunkami technicznymi budowy i odbioru peronów pasażerskich (instrukcja Id-22). Oferty można składać do 5 września br., a jedynym kryterium wyboru będzie cena. Przebudowa ma się zakończyć 11 miesięcy od podpisania umowy.

Zarządca infrastruktury deklaruje, że po zakończeniu inwestycji najszybsze pociągi pokonają trasę Kraków-Zakopane poniżej dwóch godzin.

Autor: Jan Bytnar
Fot. Jan Bytnar

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz