Sektorkolejowy » Mundurowi uratowali życie młodemu mężczyźnie

Mundurowi uratowali życie młodemu mężczyźnie

pzez Adrian

W dniu 1 lutego 2023 roku funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei wspólnie z funkcjonariuszką Policji podczas patrolu stacji Tczew zauważyli młodego mężczyznę, którego zachowanie znacząco wskazywało, że może chcieć targnąć się na swoje życie. Funkcjonariusz SOK i Policjantka w ostatniej chwili uratowali życie 21-latkowi, który chciał rzucić się pod pociąg. Bez wątpienia dynamika oraz stanowczość podjętych przez funkcjonariuszy działań przyczyniły się do uratowania życia mężczyzny. Teraz jest pod opieką lekarzy. 

W środę, 1 lutego br. funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei z Posterunku SOK w Tczewie wspólnie z funkcjonariuszką Policji z Komendy Powiatowej w Tczewie pełniąc służbę porządkową w rejonie stacji Tczew zauważyli na końcu peronu nr 1 mężczyznę, który najpierw nerwowo rozmawiał przez telefon, a później nagle zeskoczył z peronu na torowisko, ruszając w stronę nadjeżdżającego pociągu. Mężczyzna chciał targnąć się na swoje życie, dlatego mundurowi błyskawicznie ruszyli mu z pomocą. Policjantka wspólnie z funkcjonariuszem SOK w ostatniej chwili złapali go za ubranie, wciągając gwałtownie na peron w bezpieczne miejsce. Tylko dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji mundurowych nie doszło do tragedii.

Niedoszłym samobójcą okazał się 21-letni mieszkaniec Tczewa. Podczas rozmowy z lekarzem oświadczył, że chciał popełnić samobójstwo rzucając się pod pociąg. Mężczyzna został przewieziony karetką pogotowia do Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim.

Straż Ochrony Kolei i Policja przypominają, aby nie wstydzić się prosić co pomoc w sytuacjach kryzysowych. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami, Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciążki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. Możemy także zajrzeć na stronę www.psychologia.edu.plgdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc.

Źródło: kgsok.pl
Fot. Jan Bury

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz