Sektorkolejowy » Koleje Dolnośląskie zapraszają do podróży za połowę ceny z Dolnośląskim Biletem Weekendowym

Koleje Dolnośląskie zapraszają do podróży za połowę ceny z Dolnośląskim Biletem Weekendowym

pzez Damian

Do skrzynek pocztowych Dolnoślązaków trafiły kody rabatowe na Dolnośląskie Bilety Weekendowe. Dzięki kodom na biletach, które kosztują normalnie 59 zł, Dolnoślązacy zaoszczędzą blisko 30 zł.

– Z usług Kolei Dolnośląskich korzysta coraz więcej pasażerów. Dodatkowo chcemy zachęcić tych niezdecydowanych do skorzystania z weekendowej oferty i udowodnić im, że podróż pociągiem to szybki i wygodny sposób na przemieszczanie się po Dolnym Śląsku – mówi Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.

Kody rabatowe, które uprawniają do kupna Dolnośląskiego Biletu Weekendowego, działają wyłącznie na stronie internetowej www.kolejedolnoslaskie.pl.

– Promujemy nasz nowy, własny kanał sprzedaży, który rozwijamy widząc zwiększone zainteresowanie usługami Kolei Dolnośląskich. To efekt wielu inwestycji, takich jak zakup w ciągu czterech lat aż 31 nowoczesnych pociągów, otwieranie zamkniętych od kilkudziesięciu lat tras kolejowych czy zwiększanie liczby kursów na już istniejących połączeniach – zaznacza Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Dolnośląska kolej regionalna intensywnie się rozwija i oferuje pasażerom coraz lepsze usługi. Przykładowo, między największymi miastami województwa (Wrocław – Wałbrzych, Legnica – Wrocław) jeździ około 30 par pociągów na dobę. Dla porównania: w innych regionach samorządy województwa ograniczają się do zlecenia 4, 8 lub 12 par połączeń pomiędzy największymi miastami. Do tego czas przejazdu pociągiem, np. z Legnicy do Wrocławia wynosi np. 36 minut, co powoduje, że kolej jest nieporównywalnie szybsza od samochodu.

 Zwiększenie skali podróży ekologicznym środkiem transportu, jakim bez wątpienia jest kolej, to jeden z celów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Zależy nam na zmianie transportowych nawyków Dolnoślązaków i, gdy tylko to możliwe, przesiadki z samochodów do pociągów – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Ostatnie lata przyniosły kolejne rekordy w liczbie pasażerów podróżujących po Dolnym Śląsku. Tylko w 2022 roku z usług Kolei Dolnośląskich skorzystało ponad 16 milionów osób. Dane za 2023 rok będą dostępne w połowie stycznia 2024, ale już teraz jest pewne, że padnie kolejny rekord.

 Jeśli chcemy odkorkować miasta i oddychać lepszym powietrzem, musimy przekonać coraz więcej osób do korzystania z transportu zbiorowego. Kolejne rekordy na kolei pokazują, że robimy to skutecznie – mówi Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego odpowiedzialny za kolej.

Aby skorzystać z kodu rabatowego, należy kupić Dolnośląski Bilet Weekendowy na stronie www.kolejedolnoslaskie.pl.

Szczegółowa instrukcja, jak to zrobić, jest dostępna na stronie promocji: kolejedolnoslaskie.pl/oferty-taryfowe/zrealizuj-kod-na-dolnoslaski-bilet-weekendowy/

Źródło: KD

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz