Sektorkolejowy » Podróże pociągiem z Poznania do Bydgoszczy przez Kcynię znów możliwe?

Podróże pociągiem z Poznania do Bydgoszczy przez Kcynię znów możliwe?

pzez Adrian

Umowa na opracowanie dokumentacji prac na liniach kolejowych 356 i 281 podpisana

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z warszawskim przedsiębiorstwem Databout Sp. z o.o. na przygotowanie dokumentacji przyszłych prac na liniach kolejowych o numerach 356 i 281, które znajdują się w woj. kujawsko-pomorskim. Jej zakres obejmuje wykonanie studium wykonalności oraz przygotowanie dokumentacji projektowej.

W dokumentacji zostanie określony zakres prac na stacji Kcynia oraz na trasie między Kcynią a granicą województw kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. Ponadto wskaże lokalizacje nowej mijanki na odcinku linii kolejowej Kcynia – Nakło nad Notecią. W rezultacie zwiększona zostanie przepustowość linii, a przejazdy pociągów będą przebiegały sprawniej. Warto dodać, że planowane prace na przejazdach kolejowo – drogowych podniosą poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym.

Należy przypomnieć, że ostatni pociąg pasażerski kursował na trasie Poznań – Kcynia – Bydgoszcz w 2004 roku.

Finansowanie i koszt inwestycji

Wartość przedsięwzięcia PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. pt. „Opracowanie dokumentacji przedprojektowej i projektowej dla projektu pn. Rewitalizacja kolejowego ciągu komunikacyjnego linii kolejowej nr 356 na odcinku granica województwa – Kcynia wraz z budową mijanki na odcinku Kcynia – Nakło nad Notecią linii kolejowej nr 281” to 2,8 mln zł netto. Inwestycja jest współfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego w wysokości do 85%. Realizację przedsięwzięcia zaplanowano w perspektywie finansowej na lata 2021-2027 po zapewnieniu środków finansowych.

Autor: Damian Malesza
Fot. Jarosław Szczepaniak

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz