Sektorkolejowy » PKP Intercity otworzyło oferty przetargowe na nowe lokomotywy jednosystemowe

PKP Intercity otworzyło oferty przetargowe na nowe lokomotywy jednosystemowe

pzez Damian

PKP Intercity otworzyło oferty w przetargu na zakup 46 nowych lokomotyw elektrycznych do obsługi połączeń krajowych. Ofertę złożył wyłącznie 1 producent taboru. Będzie ona teraz podlegała weryfikacji. Odbiór wszystkich 46 lokomotyw powinien nastąpić nie później niż w terminie 26 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Nowe pojazdy pojawią się na torach w 2025 roku.

Narodowy przewoźnik kontynuuje swoją strategię inwestycyjną, zgodnie z którą do 2030 roku wszystkie pojazdy w parku taborowym PKP Intercity będą nowe lub zmodernizowane.

W sierpniu bieżącego roku Spółka ogłosiła przetarg na zakup 46 lokomotyw elektrycznych jednosystemowych, które będą dostosowane do prędkości 160 km/h i zostaną wyposażone w system bezpieczeństwa ETCS poziomu drugiego (L2). Dziś PKP Intercity otworzyło oferty przetargowe. W postępowaniu swoją ofertę zgłosił jeden producent – Newag S.A. Oferta ta będzie podlegała dalszej ocenie pod względem formalnym spełnienia warunków opisanych w postępowaniu przetargowym.

Zamówione lokomotywy będą jeździć na relacjach krajowych. Pierwsze pojazdy wyjadą na tory w 2025 roku. Zgodnie z zamówieniem, utrzymanie ich w pierwszym cyklu (do pierwszej naprawy na czwartym poziomie utrzymania P4 włącznie) będzie świadczone przez producenta pojazdów z udziałem pracowników przewoźnika. Na realizację projektu przewoźnik przeznaczył 1 173 469 200,00 zł brutto.

Źródło: PKP Intercity
Fot. SektorKolejowy

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz