Sektorkolejowy » LTG Cargo wzmacnia możliwości przewozowe – kupi 200 nowych wagonów

LTG Cargo wzmacnia możliwości przewozowe – kupi 200 nowych wagonów

pzez Damian

Litewski przewoźnik towarowy kontynuuje taborowe projekty inwestycyjne. Spółka należąca do LTG Group ogłosiła postępowanie przetargowe na zakup 200 fabrycznie nowych wagonów z otwartym dachem przystosowanych do transportu ładunków masowych oraz innych, które są odporne na warunki atmosferyczne.

Zaspokajanie potrzeb klientów i zwiększanie wolumenu ładunków przewożonych w kraju to nasze strategiczne priorytety. Aktywnie współpracujemy z litewskim przemysłem i staramy się oferować jeszcze bardziej wydajne, wygodne i zrównoważone rozwiązania w zakresie transportu towarowego. Przenosząc więcej ładunków z dróg na tory, nie tylko zmniejszymy obciążenie infrastruktury drogowej, ale także będziemy w stanie zapewnić jeszcze większy wolumen przewozów spełniających potrzeby klientów– powiedziała Eglė Šimė, prezes zarządu LTG Cargo.

Zakup nowych wagonów pozwoli na znaczące zwiększenie możliwości transportowych spółki na Litwie. Według szacunków LTG Cargo będzie mogło przewozić o ok. 0,7 mln ton ładunków więcej w skali roku. Większość z nich zostanie wykorzystana do transportu dolomitu i tłucznia granitowego, by zaspokoić potrzeby sektora budowlanego.

Jak informuje LTG Cargo, wraz z rozwojem strategicznego projektu infrastruktury kolejowej, jakim jest Rail Baltica, oczekuje się rosnącego zapotrzebowania na materiały budowlane i kruszce w tym regionie.

Zgodnie z planem nowe wagony mają trafić do eksploatacji w 2025 r. Będą wykorzystywane na torach o szerokości 1520 mm.

Litewski przewoźnik towarowy z powodzeniem realizuje strategię rozwojową. W ub. r. spółka rozpoczęła starania na rzecz zakupu nowych lokomotyw zasilanych trakcją elektryczną. Planuje przeznaczyć na ten cel ok. 100 mln euro. Inwestycja ta pozwoli realizować założenia zrównoważonego transportu na kluczowym szlaku kolejowym pomiędzy Wilnem a Kłajpedą. Ponadto trwa przetarg na zakup do 500 wagonów do przewozu zboża.

W ubiegłym roku spółka LTG Cargo przewiozła 27,2 mln ton ładunków, przychody za ten okres wyniosły ok. 286 mln euro, a zysk netto ukształtował się na poziomie 17,5 mln euro.

Więcej informacji o LTG Cargo można znaleźć m.in.:

Autor: Damian Malesza
Fot. LTG Cargo

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz