Sektorkolejowy » Optymistyczne prognozy PKP Intercity. Czy 50 mln przewiezionych pasażerów w 2022 r. jest realne?

Optymistyczne prognozy PKP Intercity. Czy 50 mln przewiezionych pasażerów w 2022 r. jest realne?

pzez Adrian

Okres wakacyjny był wyjątkowo intensywny dla PKP Intercity, jednak w ocenie przewoźnika frekwencja w pociągach nie zmaleje. Według najnowszych prognoz spółka zakończy 2022 r. z ponad 50 mln przewiezionych pasażerów, czyli więcej niż w 2019 r., który jest aktualnie rekordowy.

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez PKP Intercity, od początku stycznia do końca sierpnia br. pociągami tego przewoźnika podróżowało ponad 38,6 mln osób – czyli więcej niż przez cały 2021 r. W ubiegłym roku z usług spółki skorzystało prawie 35,7 mln pasażerów. Okazuje się, pomimo kończących się wakacji frekwencja w pociągach nie maleje, lecz utrzymuje się na zdecydowanie wyższym poziomie niż rok temu. Według prognoz w 2022 r. PKP Intercity może osiągnąć wynik – ponad 50 mln przewiezionych pasażerów. Aktualny rekord odnotowano w 2019 r., kiedy to przewoźnik obsłużył 48,9 mln osób.

„Cieszymy się, że coraz więcej ludzi wybiera nasze pociągi, co motywuje nas do wytężonej pracy nad dalszym rozwijaniem usług. Zainteresowanie naszą ofertą w ostatnich dniach i tygodniach pokazuje nam, że tegoroczna jesień może być czasem częstych podróży koleją po Polsce. Prognozujemy, że 2022 rok zakończymy z nowym, rekordowym wynikiem przewiezionych pasażerów”  – mówi Marek Chraniuk, prezes zarządu PKP Intercity.

Na portalu YouTube pojawił się film, który zachęca jesiennych podróży z PKP Intercity.

„Ruszając w dłuższą podróż, zawsze mamy jakiś cel wyjazdu – spotkanie rodzinne, sprawy służbowe, odpoczynek czy rozmowę o pracę. Każda podróż jest zatem wstępem do kolejnego wydarzenia. Każdy bilet to szansa na to, aby zacząć nowy rozdział w życiu, co chcieliśmy pokazać w filmie »Milion okazji do napisania swojej historii na nowo«. Już wkrótce przedstawimy naszym pasażerom nową promocję, która z pewnością stworzy okazję do napisania swojej historii na nowo” – podkreśla Tomasz Gontarz, członek zarządu PKP Intercity.

O bardzo dużej frekwencji w pociągach PKP Intercity pisaliśmy m.in. TUTAJ oraz TUTAJ.

Autor: Damian Malesza
Fot. Materiały własne

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz