Sektorkolejowy » Rekordowe wyniki przewozowe PKP Intercity – w lipcu obsłużono blisko 6,5 mln pasażerów

Rekordowe wyniki przewozowe PKP Intercity – w lipcu obsłużono blisko 6,5 mln pasażerów

pzez Adrian

Systematyczny wzrost frekwencji w pociągach PKP Intercity. W lipcu br. z usług przewoźnika skorzystało ok. 6,5 mln podróżnych.

Wakacyjny rekord w PKP Intercity

Spółka PKP Intercity w lipcu 2022 r. odnotowała największą frekwencję w historii tego przewoźnika. Obsłużono blisko 6,5 mln podróżnych. To wzrost o 34% w stosunku do lipca 2019 r., kiedy przewieziono ok. 4,8 mln pasażerów. Należy pamiętać, że były to ostatnie wakacji przed wprowadzeniem ograniczeń związanych z pandemią COVID-19. W lipcu br. obsłużono 46% więcej pasażerów w stosunku do tego samego okresu w ubiegłym roku (4,43 mln podróżnych). Pociągami PKP Intercity dziennie jeździło średnio 209 tys. osób. W ramach oferty Taniej z Bliskimi sprzedano 372 tys. biletów, a 967 tys. osób cieszyło się tańszymi podróżami dzięki nowej ofercie.

Okazuje się, że od stycznia do lipca 2022 r. pociągi PKP Intercity wybrało ponad 32 mln pasażerów (o ok. 15 mln więcej niż w tym samym czasie w ubiegłym roku, kiedy to po 7 miesiącach przewieziono ok. 16,8 mln pasażerów. Należy podkreślić, że ten wynik był 16% lepszy w stosunku do analogicznego okresu w 2019 r., który był do tej pory rekordowy.

PKP Intercity od 1 do 31 lipca 2022 r. wzmocniła 710 pociągów – 1049 wagonami.

„Takie wyniki budzą naszą radość – codzienna praca całej spółki daje efekty i satysfakcję. Polacy chętnie wracają na kolej, po okresie pandemicznych obostrzeń – więcej podróżują pociągami i przyczyniają się do ograniczania emisji CO2. Rekordy przewozowe udowadniają również słuszność intensywnych inwestycji w kolej, która musi być przygotowana na obsługę coraz większej liczby pasażerów” – podkreślał Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity.

Prawie milion pasażerów skorzystało z nowej oferty PKP Intercity

Na początku lipca br. przewoźnik wprowadził nową ofertę promocyjną Taniej z Bliskimi, dzięki czemu pasażerowie, którzy podróżują pociągami kategorii IC oraz TLK w grupach od 2 do 6 osób otrzymują 30% zniżki na wszystkie bilety. Promocja łączy się z ulgami ustawowymi (np. osoby posiadające ulgę studencką mogą skorzystać z niższej ceny za przejazd). W lipcu 2022 r. skorzystało z niej prawie milion podróżnych.

„Odpowiadamy na potrzeby naszych pasażerów. Do niedawna podróż 4 osób samochodem była bardziej opłacalna niż przejazd pociągiem kategorii ekonomicznej. Wprowadzając ofertę „Taniej z Bliskimi” dołożyliśmy naszą cegiełkę do rządowej tarczy antyinflacyjnej, zapewniając Polakom konkurencyjny, wygodny i ekologiczny środek transportu na wakacyjny wypoczynek. Oferta ta spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Tegoroczny sezon letni jest dla nas rekordowy, wprowadzamy wiele zmian ofertowych i taborowych, ale to nie koniec. Wkrótce ogłosimy kolejne udogodnienia w zakupie biletów” – dodał Tomasz Gontarz, Członek Zarządu PKP Intercity.

Rekordowa liczba połączeń obsługiwanych przez PKP Intercity w tegoroczne wakacje to średnio 436 pociągów dziennie, które zapewniają dojazd do 414 miast i miejscowości.

O spółce PKP Intercity pisaliśmy już m.in. TUTAJ oraz TUTAJ.

Autor: Damian Malesza
Fot. Materiały własne

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz