Sektorkolejowy » Funkcjonariusze SOK i strażacy OSP uratowali życie mężczyzny dzięki skutecznie przeprowadzonej reanimacji

Funkcjonariusze SOK i strażacy OSP uratowali życie mężczyzny dzięki skutecznie przeprowadzonej reanimacji

pzez Adrian

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku Sucha Beskidzka podjęli interwencję wobec mężczyzny, który nagle stracił przytomność. Dzięki skutecznie przeprowadzonej reanimacji wspólnie ze strażakami OSP i przybyłymi niebawem ratownikami medycznymi przyczynili się do uratowania życia starszemu mężczyźnie.

W Niedzielę Wielkanocną przed północą funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Suchej Beskidzkiej prowadząc działania przeciwkradzieżowe na szlaku kolejowym Lachowice – Jeleśnia, w rejonie przystanku osobowego Hucisko na drodze powiatowej zauważyli leżącego starszego mężczyznę. Gdy funkcjonariusze SOK zatrzymali się rodzina próbowała już udzielić pierwszej pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie. Z przekazanej informacji wynikało, że mężczyzna najprawdopodobniej źle się poczuł i nagle osunął się na jezdnię. Mundurowi monitorując jego funkcje życiowe, zauważyli, że przestał również oddychać. Natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, na bieżąco przekazując dyżurnemu informację o zmieniającym się stanie starszego pana.

Do akcji przyłączyli się również druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Hucisku. Funkcjonariusze SOK i strażacy OSP naprzemiennie prowadzili resuscytację jednocześnie informując o sytuacji dyspozytora pogotowia ratunkowego. Niebawem na miejsce dotarła karetka pogotowia, a ratownicy medyczni przejęli dalszą resuscytację.

Nieprzytomny mężczyzna, o którego życie walczyli funkcjonariusze SOK i strażacy OSP został przetransportowany do szpitala w Suchej Beskidzkiej. Dzięki skutecznie przeprowadzonej akcji reanimacyjnej mężczyzna przeżył. Pamiętajmy, że znajomość zasad pierwszej pomocy jest bardzo ważna. Nigdy nie wiemy kiedy spotkamy się z sytuacją, w której potrzebna będzie pomoc drugiemu człowiekowi. Każdy z nas może uratować czyjeś życie!

Źródło: SOK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz