Sektorkolejowy » Olavion z umową na najem kolejnych 4 lokomotyw Gama od Rail Capital Partners

Olavion z umową na najem kolejnych 4 lokomotyw Gama od Rail Capital Partners

pzez Damian

Spółki rozszerzają dotychczasową współpracę – podpisały nowe kontrakty indywidualne, w ramach których Olavion najmie do RCP dodatkowe 4 lokomotywy elektryczne wyprodukowane przez Pesę.

„Pozyskujemy kolejne nowoczesne lokomotywy. Jest to spójne z naszą strategią funkcjonowania spółki. Ambicją Olavion i oczekiwaniem Grupy Unimot jest utrzymanie wzrostu realizowanych przewozów dla klientów spoza Grupy. Nowe lokomotywy dostarczone przez RCP zwiększą możliwości Olavion do obsługi nowych kontraktów i pozwolą umocnić pozycję Olavion na rynku” – podkreślił Henryk Gruca, prezes zarządu spółki Olavion.

Rozszerzenie floty pojazdów Olavionu to rezultat zarówno udanej współpracy z Rail Capital Partners, jak i wielomiesięcznych negocjacji. W wyniku podpisania nowych umów indywidualnych liczba lokomotyw wynajmowanych przez RCP dla spółki z grupy Unimot zwiększy się dwukrotnie. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Olavion, 3 z 4 pojazdów ma zostać dostarczonych jeszcze w tym roku.

„Zwiększenie liczby dzierżawionych przez Olavion lokomotyw to efekt dotychczasowej partnerskiej współpracy, wysokiego poziomu świadczonych przez nas usług oraz jakości taboru, jaki oferujemy naszym klientom. Obecnie spółka RCP posiada 51 nowoczesnych lokomotyw i sukcesywnie zwiększamy ich liczbę celem sprostania oczekiwaniom rynku. Jako spółka ROSCO pozyskujemy tabor dla naszych kontrahentów oraz zapewniamy kompleksowy serwis, tak aby klient mógł koncentrować swoje działania na prowadzonym przez siebie biznesie. Zdajemy sobie sprawę, że rozwój naszej spółki jest ściśle powiązany z rozwojem naszych klientów, dlatego z wielką przyjemnością obserwujemy dynamiczny rozwój spółki Olavion i to jak dobrze radzi sobie na trudnym rynku przewozów kolejowych” – powiedział Ireneusz Kozłowski, prezes zarządu Rail Capital Partners.

Lokomotywy produkowane przez bydgoską Pesę mogą prowadzić składy towarowe o łącznej masie sięgającej  3200 ton na wzniesieniu do nawet 7 ‰.

Olavion sukcesywnie rozszerza flotę pojazdów. Należy przypomnieć, że w tym miesiącu spółka podpisała umowę na dostawę 4 lokomotyw Dragon 2 z nowosądeckim producentem pojazdów szynowych – firmą Newag (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Więcej informacji o spółce Olavion można znaleźć:

O Rail Capital Partners pisaliśmy m.in.:

Autor: Damian Malesza
Fot. Unimot.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz