Sektorkolejowy » CIECH Cargo rozszerza flotę pojazdów. Pierwsza lokomotywa GAMA dotarła do Inowrocławia

CIECH Cargo rozszerza flotę pojazdów. Pierwsza lokomotywa GAMA dotarła do Inowrocławia

pzez Damian

W czwartek 12 stycznia br. spółka odebrała lokomotywę elektryczną GAMA z modułem dojazdowym, która została wyprodukowana przez bydgoską Pesę.

Firma CIECH Cargo przyjęła nowoczesną lokomotywę w dzierżawę w ramach umowy podpisanej z Rail Capital Partners. Spółka konsekwentnie realizuje plan rozbudowy floty pojazdów.

„W marcu do CIECH Cargo trafi druga taka lokomotywa, a do końca roku planujemy jeszcze pozyskanie dwóch kolejnych lokomotyw z modułem dojazdowym. Nowe lokomotywy elektryczne z modułem dojazdowym wzmocnią flotę nowoczesnych lokomotyw elektrycznych, zastępując służące przez wiele lat liniowe lokomotywy spalinowe. Pozyskanie lokomotyw elektrycznych z modułem dojazdowym jest jednym z elementów programu poprawy efektywności prowadzenia operacji w CIECH Cargo. Nowe lokomotywy to również lepsza dostępność, a co za tym idzie: lepsza jakość usług dla naszych klientów” – poinformował Andrzej Pawłowski, prezes zarządu CIECH Cargo sp. z o.o.

O spółce CIECH Cargo

Siedziba CIECH Cargo znajduje się w Inowrocławiu. Spółka zatrudnia ok. 260 osób. Jej tabor składa się z 16 lokomotyw (m.in. Bombardier E594 TRAXX, Bombardier E483 Traxx lub Newag E6ACTa „Dragon 2”) oraz 1500 wagonów.  CIECH Cargo realizuje usługi krajowego transportu kolejowego, w zakresie: wynajmu wagonów kolejowych, kolejowych przewozów towarowych, obsługi i utrzymania bocznic oraz naprawy wagonów.

Grupa CIECH jest jednym z największych koncernów chemicznych działających w regionie Europy Środkowej. Dostarcza najwięcej krzemianów na Starym Kontynencie. Ponadto jest m.in. drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Europie, czołowym producentem soli warzonej w Polsce oraz największym polskim producentem środków ochrony roślin.

Warto dodać, że spółka CIECH Cargo w związku planami dalszego rozwoju szuka pracowników kolejowych. Pomaga również w poszerzaniu uprawnień dla maszynistów pojazdów osobowych oraz zapewnia szkolenia dla osób, które nie pracowały wcześniej w branży kolejowej (pisaliśmy o tym tutaj).

Autor: Damian Malesza
Fot. CIECH Cargo

Może Ci się spodobać

4 komentarze

Roberto 17 stycznia 2023 - 12:39

Proszę jakie dobre wieści! Ciech po raz kolejny stawia na nowoczesność i mocne pójście do przodu!

Odpowiedz
leonard 19 stycznia 2023 - 19:47

zmiana spalinówek na elektryki to zawsze zmiana na plus. super

Odpowiedz
gipson 23 stycznia 2023 - 19:14

tak jest. elektryki górą i brawa dla ciecha

Odpowiedz
DŻIGI 31 stycznia 2023 - 12:13

No proszę, nawet nie wiedziałem. Jednak polskie spółki mają moc bo i Pesa i Ciech rządzą, także taka współpraca cieszy 🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz