Sektorkolejowy » Newag podpisał kontrakt na dostawę lokomotyw i ich utrzymanie 

Newag podpisał kontrakt na dostawę lokomotyw i ich utrzymanie 

pzez Adrian

Nowosądecki producent taboru kolejowego Newag S.A. zawarł z Rail Capital Partners sp. z o.o. umowy na dostawę pięciu elektrycznych lokomotyw oraz ich serwisowanie przez 10 lat.

Lokomotywy zostaną dostarczone do zamawiającego w przyszłym i kolejnym roku zgodnie z ustalonym harmonogramem. Łączna wartość kontraktów wynosi blisko 80 mln zł netto. Około 5% z tej kwoty to przybliżona wartość wynagrodzenia wynikająca za świadczenie usługi utrzymania planowego w zakresie poziomów P1 i P2. Pozostała kwota to wartość lokomotyw.

W umowach przewidziano również możliwość zlecenia producentowi utrzymania korekcyjnego i planowych przeglądów na poziomie P3 i P4.

Newag to jedna z najstarszych firm działających w branży kolejowej w Polsce. Posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji i modernizacji taboru kolejowego. Specjalizuje się w produkcji elektrycznych i spalinowych pojazdów pasażerskich, lokomotyw elektrycznych i spalinowych, jak również pojazdów metra i tramwajów. Od grudnia 2013 r. jest obecna na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Rail Capital Partners z Bydgoszczy posiada lokomotywy w celu ich dzierżawy przewoźnikom kolejowym. Jedynym udziałowcem spółki jest Fundusz Inwestycji Infrastrukturalnych – Kapitałowy FIZAN. Z kolei częścią portfela tego podmiotu zarządza Polski Fundusz Rozwoju S.A.

Autor: Agata Sumara
Fot. Materiały własne

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz