Sektorkolejowy » Unimot kupuje kolejne cysterny kolejowe

Unimot kupuje kolejne cysterny kolejowe

pzez Adrian

We wtorek 21 lutego br. spółka podpisała umowę na zakup nowych cystern kolejowych, które są przeznaczone do przewozu benzyn lub oleju napędowego. Sumaryczna wartość zawartych kontraktów wynosi 19,43 mln euro (92,21 mln zł).

Unimot od ubiegłego roku sukcesywnie inwestuje w pojazdy przeznaczone do przewozu paliw, zarówno drogowe, jak i kolejowe. W 2022 r. podpisano pierwsze umowy na zakup cystern, obecnie doszły kolejne. Unimot nabył wagony o pojemności około 10 tys. m3, które będą dostarczane do 15 lipca 2023 r. Przedsiębiorstwo zakupiło cysterny o łącznej pojemności ponad 18 tys. m3.

Zakupione wagony stanowią istotne uzupełnienie bazy logistycznej i będą w pierwszej kolejności wykorzystywane przez Grupę Unimot, a także – w miarę możliwości – będą udostępniane podmiotom zewnętrznym. Rozwój własnych zasobów kolejowych pozwoli na uelastycznienie działalności i podniesienie efektywności obrotu paliwami płynnymi” – czytamy w komunikacie Unimotu.

Zakup kolejnych wagonów do przewozu paliw stanowi element realizacji strategii biznesowej, która jest związana z rozwojem działalności firmy na rynku logistycznym paliw. Warto przypomnieć, że Unimot finalizuje przejęcie kolejowej spółki Olavion, która dysponuje niezbędnymi licencjami oraz taborem do realizowania usług przewozowych.

Więcej o zakupie spółki Olavion pisaliśmy TUTAJ oraz TUTAJ.

Autor: Damian Malesza
Fot. PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz