Sektorkolejowy » Majówka z PKP Intercity

Majówka z PKP Intercity

pzez Damian

Przed nami wyjątkowo długa majówka. Pięciodniowy weekend to idealny moment, aby wybrać się na wyczekiwany odpoczynek. PKP Intercity jak co roku oferuje dogodną liczbę połączeń, by zapewnić Polakom bezpieczną i komfortową jazdę w każdy zakątek kraju. Jak szybko i tanio podróżować z narodowym przewoźnikiem?

Od wypoczynku na Mazurach mieszkańców Mazowsza dzieli jedynie 2,5 godziny. Wybierając sobotni, poranny przejazd pociągiem IC Mazury, do Krainy Tysiąca Jezior dotrą już o godzinie 10. W ekspresowym tempie można dojechać również z Warszawy do Trójmiasta. Jeden z ponad dwudziestu pociągów dziennie kursujących na tej trasie dowiezie pasażerów na miejsce w mniej niż 3 godziny. Świetny dojazd nad Bałtyk mają także mieszkańcy Wielkopolski.

Poznaniacy, którzy wyruszą ze stacji Poznań Główny w piątek od razu po pracy, mogą zdążyć na nadmorski zachód słońca, bowiem pociąg odjeżdżający o 16:42, do Gdańska dojedzie już o 19:55.

PKP Intercity przygotowało także ofertę dla miłośników górskich wycieczek. Do Kotliny Kłodzkiej pasażerów z Warszawy zabierze pociąg IC Śnieżka, natomiast z Krakowa i Katowic pociąg TLK Wetlina. Kraków i Jelenią Górę, skąd blisko w Karkonosze, łączy pociąg TLK Sudety.  Bezpośrednio w Karkonosze, do Szklarskiej Poręby Górnej, dotrze z Warszawy pociąg IC Śnieżka. Pociąg TLK Bieszczady, kursujący na co dzień w relacji Kraków – Zagórz, z okazji długiego weekendu otrzyma wydłużoną trasę do Łupkowa położonego na styku Beskidu Niskiego z Bieszczadami. Dzięki niedawno zakończonej modernizacji linii do Wisły, pasażerowie udający się z Warszawy na majówkę w Beskid Śląski będą mogli skorzystać z możliwości komfortowego dojazdu pociągami IC Kormoran i IC Daszyński.

Majówka to również wspaniała okazja, by zwiedzić europejskie miasta. Na trasie Berlin – Wrocław dziennie kursują dwa bezpośrednie pociągi. Składami Nightjet oraz Wawel z Dolnego Śląska do niemieckiej stolicy można dojechać już w 4,5 godziny. PKP Intercity oferuje również wygodne połączenia z Pragą. Do stolicy Czech kursuje sześć pociągów, m.in. dwie pary IC Silesia, TLK Galicja oraz IC Cracovia i zabiorą one pasażerów z odpowiednio Warszawy, Krakowa oraz Przemyśla. To świetna propozycja dla mieszkańców Śląska, ponieważ każdy z wymienionych pociągów zatrzymuje się w Katowicach. Z narodowym przewoźnikiem dojedziemy również do Austrii. Codziennie na trasach Warszawa – Katowice – Wiedeń oraz Przemyśl – Kraków – Wiedeń kursują łącznie cztery pociągi – trzy ze stolicy i jeden z Przemyśla. Dla fanów ostrej kuchni i wyjątkowej architektury PKP Intercity przygotowało ofertę podróży do Budapesztu. Do Węgier bezpośrednim pociągiem IC Batory pasażerowie dojadą m.in. z Warszawy, Opoczna, Zawiercia, Katowic i Gliwic. Możliwość nocnej podróży z Warszawy, Krakowa i Katowic do wielu interesujących lokalizacji za południowymi granicami Polski (Praga, Budapeszt, Wiedeń, Graz) zapewnia pociąg IC Chopin. Ponadto pociąg IC Hańcza, dzięki skomunikowaniu w Mockawie z pociągiem kolei litewskich, umożliwia wygodne połączenie przesiadkowe do Wilna.

Tanie podróże z PKP Intercity

Pasażerowie podróżujący na majówkę z PKP Intercity mogą liczyć na wiele promocyjnych ofert krajowych. Jedną z nich jest Taniej z Bliskimi – zniżka skierowana do małych grup i rodzin, które podróżując w 2 do 6 osób otrzymują wtedy 30% zniżki od bazowych cen biletów. Co istotne, oferta ta łączy się z ulgami ustawowymi, dlatego podróżni oszczędzają podwójnie. Rodziny planujące przejazd pociągami ekspresowymi EIC lub EIP także mogą liczyć na 30% zniżki od ceny bazowej dzięki Biletowi Rodzinnemu.

Należy również pamiętać, że we wszystkich pociągach PKP Intercity osoby posiadające ulgi ustawowe korzystają ze swoich indywidualnych uprawnień, dzięki czemu za bilety zapłacą mniej niż wynosi ich cena bazowa. Na 51% ulgę mogą liczyć studenci do ukończenia 26. roku życia oraz doktoranci do ukończenia 35. roku życia. Natomiast uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych są objęci 37% ulgą na przejazdy pociągami PKP Intercity.

Dla bardziej spontanicznych pasażerów przewoźnik utworzył specjalną wyszukiwarkę Łowcy Promo, na której codziennie wyświetlają się nowe, korzystne oferty na przejazdy w różne strony Polski. Znaleźć ją można zarówno na stronie internetowej PKP Intercity, jak i w aplikacji mobilnej przewoźnika. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zwiedzać kraj za niewielką cenę.

Wiele możliwości zakupu biletów

Bilety na majówkowe przejazdy krajowe można kupić w nowej aplikacji PKP Intercity, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem podróżnych. Bilety dostępne są również w kasach na terenie całego kraju, w Centrach Obsługi Klienta na głównych dworcach, w automatach biletowych, a także przez Internet na stronie intercity.pl. PKP Intercity konsekwentnie rozwija sieć sprzedaży biletów i podróżni mogą je kupić także w aplikacji mobilnej KOLEO oraz na stronie koleo.pl, a także w aplikacji mPay i serwisie e-podróżnik.

Źródło: PKP Intercity
Fot. SektorKolejowy

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz