Sektorkolejowy » Newag dostarczy kolejne pojazdy Impuls 2 dla Śląska za ponad 150 mln zł

Newag dostarczy kolejne pojazdy Impuls 2 dla Śląska za ponad 150 mln zł

pzez Damian

W środę 10 kwietnie br. nowosądecki producent pojazdów szynowych poinformował, iż Koleje Śląskie (KŚ) przekazały Newagowi oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji, które obejmuje dostawy czterech fabrycznie nowych jednostek Impuls II zasilanych trakcją elektryczną dla woj. śląskiego. Jego zakres obejmuje także świadczenie usług serwisowych.

Wartość prawa opcji oszacowano na ok. 156,8 mln zł netto. W efekcie całkowita wartość kontraktu zawartego przez Newag i Koleje Śląskie wzrośnie do ponad  1 037 727 000 zł netto. Dostawa kolejnych egzemplarzy ezt-ów ma zostać zrealizowana w 2027 r.

Warto przypomnieć, że podpisanie umowy na dostawę 26 Impulsów II nastąpiło w lutym br.

Czteroczłonowe jednostki, które powstaną w fabryce pojazdów szynowych z Nowego Sącza, będą przeznaczone od obsługi regionalnego ruchu pasażerskiego. Ich prędkość maksymalna wyniesie 160 km/h.

„Wierzymy, że nasze pojazdy spełnią oczekiwania zarówno przewoźnika,  jak i pasażerów, oferując nie tylko wydajność, ale także wyjątkowy komfort podróży. Dostawa pierwszego EZT, zgodnie z umową, przewidziana jest w pierwszej połowie 2026 roku,  co stanowi kamień milowy w naszym zaangażowaniu w doskonalenie infrastruktury transportowej regionu” – podkreślał podczas podpisania umowy Zbigniew Konieczek, prezes zarządu Newag SA.

Więcej informacji o tej inwestycji można znaleźć:

Sprawdź również:

Autor: Damian Malesza
Wiz. Newag

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz