Sektorkolejowy » Oferta Newagu w przetargu na dostawę 46 lokomotyw dla PKP Intercity wybrana jako najkorzystniejsza

Oferta Newagu w przetargu na dostawę 46 lokomotyw dla PKP Intercity wybrana jako najkorzystniejsza

pzez Damian

W środę 22 listopada br. narodowy przewoźnik rozstrzygnął postępowanie przetargowe na dostawę 46 nowych jednosystemowych pojazdów elektrycznych. Lokomotywy E4DCU Griffin dostarczy nowosądecki producent – firma Newag.

Spółka PKP Intercity ogłosiła przetarg na dostawę 46 lokomotyw poruszających się z prędkością maksymalną 160 km/h w sierpniu br. Czas na przesyłanie ofert upłynął w październiku. Zainteresowanie dostarczeniem pojazdów wyraził wyłącznie Newag, a oferowana cena – o wartości 1 mld 173 mln zł mieściła się w budżecie narodowego przewoźnika.

„Nowoczesne, charakteryzujące się wysokim współczynnikiem dostępności pojazdy wzbogacą flotę PKP Intercity, zapewniając pasażerom komfortową i bezpieczną podróż. Lokomotywy E4DCU Griffin produkcji Newag S.A., są gotowe sprostać najwyższym standardom bezpieczeństwa, efektywności energetycznej i komfortu podróży” – poinformował nowosądecki producent pojazdów szynowych w komunikacie.

Zgodnie z wymaganiami PKP Intercity, Griffiny muszą być wyposażone w system bezpieczeństwa ETCS poziomu drugiego (L2). Zakres zamówienia obejmuje także świadczenie usług utrzymania do poziomu P4 włącznie. Czas, jaki przewidziano na realizację dostaw to 26 miesięcy od momentu podpisania kontraktu. Pojazdy mają wyjechać na tory w 2025 r. i będą realizowały kursy krajowe.

Więcej informacji o spółce Newag można znaleźć:

Autor: Damian Malesza
Fot. Newag

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz