Sektorkolejowy » Budimex z umową zaprojektowanie i wykonanie robót na linii kolejowej nr 38 na odcinku Ełk – Korsze

Budimex z umową zaprojektowanie i wykonanie robót na linii kolejowej nr 38 na odcinku Ełk – Korsze

pzez Damian

W środę 10 kwietnia br. Budimex poinformował o podpisaniu kontraktu w konsorcjum z Victor Energy, którego zakres obejmuje zarówno zaprojektowanie, jak i zrealizowanie robót dla budowy nowych podstacji (linia kolejowa nr 38 – odcinek Ełk – Korsze) w ramach projektu pn. „Prace na linii kolejowej nr 38 na odcinku Giżycko-Korsze wraz z elektryfikacją”.

Zakres prac objętych umową podpisaną z polskim zarządcą infrastruktury kolejowej – spółką PKP Polskie Linie Kolejowe obejmuje m.in. zaprojektowanie i budowę podstacji trakcyjnych: PT Woszczele, PT Giżycko, PT Wydminy, PT Martiany, PT Linkowo wraz z liniami zasilającymi – niezbędnymi do wzmocnienia zasilania sieci trakcyjnej na linii kolejowej nr 38 biegnącej z Białegostoku w stronę Głomna.

Konsorcjum przedsiębiorstw Budimex i Victor Energy będzie odpowiedzialne również za uzyskanie wszystkich niezbędnych opinii, uzgodnień, dopuszczeni oraz innych dokumentów koniecznych do realizacji inwestycji.

Szczegóły kontraktu

Całkowita wartość oferty złożonej przez konsorcjum Budimeksu i Victor Energy opiewa na 233 101 626,02 zł netto, z czego:

  • 161 931 673,55 zł netto przypada na Budimex (lider konsorcjum)
  • 33 669 952,47 zł netto przypada na Victor Energy (partner konsorcjum)

Kwota warunkowa wynosi 37 500 000 zł netto.

Termin rozpoczęcia kontraktu określono, jako dzień zawarcia umowy przez strony umowy. Czas, jaki przewidziano na realizację przedsięwzięcia, wynosi 32 miesiące. Wykonawcy inwestycji zobowiązali się także do udzielenia gwarancji i rękojmi na okres 60 miesięcy – od daty odbioru końcowego.

Więcej informacji o tym przedsięwzięciu można znaleźć:

Sprawdź także:

Autor: Damian Malesza

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz