Sektorkolejowy » Newag dostarczy kolejne 5 lokomotyw Dragon 2 dla Rail Capital Partners za ponad 100 mln zł netto

Newag dostarczy kolejne 5 lokomotyw Dragon 2 dla Rail Capital Partners za ponad 100 mln zł netto

pzez Damian

W czwartek 28 marca br. producent pojazdów szynowych z Nowego Sącza i Rail Capital Partners (RCP) podpisali umowy jednostkowe na dostawę 5 nowych lokomotyw elektrycznych. W tym samym dniu firma zajmująca się usługami w zakresie dzierżawy taboru kolejowego odebrała także 50. Dragona od Newagu.

Dwie z pięciu lokomotyw zamówionych przez RCP będą pojazdami wielosystemowymi przystosowanymi do poruszania się na terenie Polski, Czech i Słowacji. Pozostałe jednostki zostaną wyposażone w spalinowy moduł dojazdowy, który umożliwi realizowanie zadań po niezelektryfikowanych odcinkach torów. Zakres podpisanych kontraktów obejmuje także świadczenie usług utrzymania przez okres 10 lat od momentu dostawy pojazdów. Zgodnie z ustalonym harmonogramem lokomotywy mają zostać dostarczone w 2026 r.

Całkowita wartość zamówienia Rail Capital Partners opiewa na 100,8 mln zł netto. Jak informuje spółka Newag w komunikacie ok. 5% z tej kwoty to szacunkowe wynagrodzenie za świadczenie usług utrzymania planowego w zakresie poziomów P1 oraz P2.

Umowy przewidują również możliwość zlecenia utrzymania korekcyjnego oraz przeglądów na poziomach P3 i P4.

Sprawdź również:

Autor: Damian Malesza

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz