Sektorkolejowy » Innowacje przekształcają polski przemysł kolejowy

Innowacje przekształcają polski przemysł kolejowy

pzez Damian

TTI Eastern Europe ogłosiło nawiązanie współpracy z PKP Intercity Remtrak w zakresie dostarczania najwyższej klasy sprzętu marki MILWAUKEE® dla pracowników kolei. Ponad 200 najnowocześniejszych elektronarzędzi wzmocni w obsłudze serwisowej oddziały w Warszawie, Opolu i Opocznie. Inicjatywa ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz efektywności prac konserwacyjnych polskiego taboru kolejowego. To jeden z największych kontraktów MILWAUKEE® w branży kolejowej w Polsce. 

PKP Intercity Remtrak, dbając o dobro swoich pracowników, podjęło decyzję o partnerstwie z MILWAUKEE®, aby zapewnić im najlepsze narzędzia do wykonywania ich codziennych obowiązków. To wspólne przedsięwzięcie ma na celu nie tylko podniesienie standardów pracy, ale także podkreślenie troski o pracowników kolei. 

Kontrakt z Remtrakiem to jeden z największych dla firmy TTI Eastern Europe kontrakt w branży kolejowej w Polsce. W naszym regionie firma współpracuje zarówno z producentami taboru, jak i podmiotami budującymi i naprawiającymi infrastrukturę kolejową. Branża transportowa jest dla MILWAUKEE® jednym z kluczowych obszarów inwestowania. Wynika to z tego, że kolej jest najbardziej ekologicznym środkiem transportu, co wpisuje się w strategię marki związaną z zeroemisyjnością. 

Decyzję o zakupie poprzedziły kilkumiesięczne testy rozwiązań wielu różnych producentów, spośród których zostało wybrane właśnie MILWAUKEE®. Zastosowanie sprzętu ochronnego marki ma poprawić warunki pracy zatrudnionych w Remtraku, np. rękawice przeciwuderzeniowe będą szczególnie przydatne na wydziale wózków, gdzie ryzyko uderzenia jest duże. W przyszłej perspektywie zakupu są też m.in. opatentowane przez MILWAUKEE® hełmy ochronne nowego typu oraz ogrzewana odzież robocza. 

W ramach współpracy, MILWAUKEE® dostarczy najnowocześniejsze elektronarzędzia ze swojego portfolio, które w ramach usługi Platinium dodatkowo objęte zostaną gwarancją priorytetowych działań serwisowych, a to z kolei zapewni sprawność i niezawodność użytkowanych urządzeń. Sprzęt trafi do różnorodnych warsztatów PKP Intercity Remtrak, m.in. naprawy wózków, elektrycznego, ślusarskiego, do stolarni oraz tapicerni. Dzięki temu każde z tych miejsc będzie nowocześnie wyposażone, co zapewni podniesienie efektywności i jakości wykonywanych prac. 

Współpraca z PKP Intercity Remtrak to dla nas możliwość przedstawienia naszej wizji czystszego, bardziej ekologicznego, bezpieczniejszego i zeroemisyjnego miejsca pracy. Pokazujemy, jak innowacyjne narzędzia oraz podejście do pracy mogą wspierać naszych partnerów w osiągnięciu ich celów związanych ze zrównoważonym rozwojem i z zapewnieniem bezpiecznego środowiska pracy dla wszystkich zaangażowanych” – mówi Konrad Lewicki, General Manager TTI Eastern Europe

Każdy pracownik Remtrak PKP miał już możliwość sprawdzenia i bezpośredniego przetestowania rozwiązań MILWAUKEE® w codziennej pracy. Wykorzystanie narzędzi w tak wymagającym środowisku pracy przynosi ogromną wygodę, oszczędność, poprawia bezpieczeństwo oraz zwiększa wydajność. 

Obie firmy wyrażają przekonanie, że ta współpraca przyniesie znaczące korzyści dla pracowników kolei, poprawiając ich warunki pracy i podnosząc bezpieczeństwo podczas wykonywania zadań konserwacyjnych w warsztatach Remtrak.

Źródło: Informacja prasowa

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz