Sektorkolejowy » Budimex z najkorzystniejszą ofertą w przetargu zaprojektowanie i wykonanie robót dla nowych podstacji na linii kolejowej nr 38

Budimex z najkorzystniejszą ofertą w przetargu zaprojektowanie i wykonanie robót dla nowych podstacji na linii kolejowej nr 38

pzez Damian

Konsorcjum firm Budimex i Victor Energy najprawdopodobniej zaprojektuje oraz zrealizuje prace budowlane dla nowych podstacji na odcinku Ełk-Korsze (linia kolejowa nr 38) w ramach postępowania przetargowego PKP Polskich Linii Kolejowych SA (PKP PLK). Wartość oferty wybranej przez polskiego zarządcę infrastruktury kolejowej opiewa na ponad 233 mln zł netto.

Zakres prac w ramach inwestycji PKP PLK obejmuje wykonanie projektu oraz budowę następujących podstacji trakcyjnych: PT Woszczele, PT Wydminy, PT Giżycko, PT Martiany, PT Linkowo wraz z liniami zasilającymi, które są niezbędne do wzmocnienia zasilania sieci trakcyjnej na linii kolejowej nr 38 z Białegostoku w kierunku Głomna (odcinek Ełk – Korsze). Ponadto wykonawca będzie odpowiedzialny za pozyskanie wszystkich wymaganych opinii, uzgodnień, dopuszczeń, warunków oraz decyzji koniecznych do realizacji zamówienia.

Całkowita wartość oferty złożonej przez konsorcjum firm wynosi 233 101 626,02 zł netto, a 195 601 626,02 zł netto to zakres podstawowy zamówienia, z czego:

  • 158 697 040,67 zł netto przypada na Budimex (lider konsorcjum)
  • 36 904 585,35 zł netto przypada na Victor Energy (partner konsorcjum)

Kwota warunkowa to 37,5 mln zł netto. Czas, jaki przewidziano na realizację zamówienia, wynosi 32 miesiące od momentu zawarcia umowy. Wykonawca przedsięwzięcia udzieli także 60-miesięcznego okresu gwarancji i rękojmi (od daty odbioru końcowego).

Inwestycja PKP PLK będzie realizowana w ramach projektu pn. „Prace na linii kolejowej nr 38 na odcinku Giżycko-Korsze ‎‎wraz z elektryfikacją”.

Więcej informacji o działaniach na linii kolejowej nr 38 można znaleźć m.in.:

O firmie Budimex pisaliśmy m.in.:

Autor: Damian Malesza

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz