Sektorkolejowy » Torpol z umową na modernizację linii kolejowej nr 38 na odcinku Giżycko – Korsze. Jej wartość wynosi ok. 1 mld zł

Torpol z umową na modernizację linii kolejowej nr 38 na odcinku Giżycko – Korsze. Jej wartość wynosi ok. 1 mld zł

pzez Damian

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, która odbyła się na stacji w Giżycku przedstawiciele Torpolu i PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. podpisali umowę na wykonanie prac budowlanych w ramach projektu „Prace na linii kolejowej nr 38 na odcinku Giżycko – Korsze wraz z elektryfikacją”.

Zakres prac w ramach podpisanego kontraktu obejmuje m.in. wymianę nawierzchni kolejowej między stacją Giżycko a stacją Korsze wraz z podniesieniem dopuszczalnych nacisków osi do 221 kN oraz przebudowę układów torowych w rejonie stacji dla pociągów towarowych o długości 750 m. Torpol będzie odpowiedzialny za  elektryfikację linii kolejowej na odcinku Giżycko – Korsze wraz z budową sieci trakcyjnej oraz odcinkową przebudową sieci trakcyjnej na linii kolejowej nr 353 (dotyczy odcinka stycznego do realizowanego zadania). Ponadto zmodernizuje 4 stacje kolejowe oraz 5 przystanków osobowych.

Dzięki inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na odcinku Giżycko-Korsze nie będzie konieczności zmian lokomotyw z elektrycznych na spalinowe. W efekcie zwiększy się przepustowość tej linii, a czas przejazdu ulegnie skróceniu. Wykorzystanie pojazdów zasilanych trakcją elektryczną pozwoli ograniczyć negatywny wpływ realizowanych zadań na środowisko. Ponadto zwiększy się poziom bezpieczeństwa na 38 przejazdach drogowo-kolejowych.

Całkowita wartość inwestycji wynosi  ok. 1 078 mln zł brutto (ok. 876,75  mln zł netto). Czas, jaki przewidziano na realizację zadania to 30 miesięcy od momentu podpisania kontraktu.

Więcej informacji o spółce Torpol można znaleźć:

Autor: Damian Malesza
Fot. Torpol

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz