Sektorkolejowy » Przejazd kolejowo-drogowy na Półłanki w Krakowie zamknięty

Przejazd kolejowo-drogowy na Półłanki w Krakowie zamknięty

pzez Patryk

W związku z przebudową linii kolejowej na odcinku od stacji Kraków Główny do Podłęża (E30) 17 lipca na około trzy tygodnie zamknięty został ruch samochodów na przejeździe kolejowym na ul. Półłanki. To pierwszy etap remontu.

Zmiana trasy autobusów na Półłanki

Wyłączenie z ruchu przejazdu na Półłanki oznacza także zmianę w kursowaniu autobusów, dla których wyznaczono objazdy ulicami: Śliwiaka, drogą ekspresową S7 (do węzła A4 Kraków Bieżanów), autostradą A4 (do węzła Wielickiego), Wielicką, Kaimską i Mała Góra. Linie nr 163 i 183 poruszają się zmienionymi trasami, a dodatkowo uruchomiono linię zastępczą nr 725.

Remont na przejeździe kolejowo-drogowym w ciągu ul. Półłanki związany jest z modernizacją linii kolejowej E30. Efektem podjętych prac będzie umożliwienie pociągom jazdę z prędkością do 160 km/godz. dzięki przebudowie i wzmocnieniu podtorza oraz wymianie nawierzchni kolejowej i części drogowej przejazdu.

Jak podkreślają kolejarze, taki zakres prac uniemożliwia wprowadzenie ruchu wahadłowego, dlatego zamknięcie przejazdu dla ruchu kołowego było niezbędne. Równocześnie utrzymano ruch pieszych w rejonie przebudowy.

Autor tekstu: Agata Sumara
Źródło artykułu: zdmk.krakow.pl
Źródło zdjęcia: plikimpi.krakow.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz