Sektorkolejowy » Przetarg na budowę stacji kolejowej w centrum Koniecpola

Przetarg na budowę stacji kolejowej w centrum Koniecpola

pzez Patryk

Na trasie linii Kielce–Fosowskie pojawi się nowy przystanek kolejowy na Śląsku – Koniecpol Centrum. Szacunkowa wartość przedsięwzięcia to około 1,5 mln zł. Przetarg na budowę został ogłoszony przez spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. (PKP PLK S.A.). Zadaniem wybranego wykonawcy będzie opracowanie projektu oraz budowa przystanku zgodnie z obecnie obowiązującymi na kolei standardami.

Nowy przystanek z dwoma peronami w Koniecpolu znajdzie się pomiędzy przystankiem Koniecpol Magdasz a stacją Koniecpol. Będzie zlokalizowany w centrum miasta, dzięki czemu mieszkańcy zyskają lepszy dostęp do kolei.

Program przystankowy za miliard złotych

Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021–2025, z którego do 2025 r. na budowę i modernizację przystanków będzie wydany blisko 1 mld zł. Przewidziano w nim łącznie 355 lokalizacji w całym kraju, w których albo brakuje przystanków, albo konieczna jest przebudowa istniejących. Na liście podstawowej są 173 lokalizacje, a na liście rezerwowej 182. W tym roku postępowania przetargowe mają rozpocząć się w sumie dla 56 lokalizacji.

Autor tekstu: Agata Sumara
Źródło zdjęcia: www.bazakolejowa.pl
Źródło artykułu: www.plk-sa.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz