Sektorkolejowy » Problem z pociągami z Zielonej Góry do Krosna Odrzańskiego i Gubina

Problem z pociągami z Zielonej Góry do Krosna Odrzańskiego i Gubina

pzez Adrian

Niewiele ponad rok temu uruchomione zostało połączenie kolejowe Zielona Góra-Gubin. Wróciło ono po 20 latach, a teraz pociągi znów przestały jeździć. Kursy są opóźnione lub całkowicie odwoływane, a mieszkańcy Krosna Odrzańskiego i Gubina często nie mają jak wrócić do domu, bo dowiadują się o tym w ostatniej chwili. Jak tłumaczy się przewoźnik – Polregio?

W czerwcu zeszłego roku, pod 20 latach pociągi osobowe znów zaczęły się zatrzymywać m.in. w Krośnie Odrzańskim i Gubinie. 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało połączenie Zielona Góra-Guben.

Na początku pociągi kursowały tylko w weekendy. W grudniu zeszłego roku tą linią można było podróżować już w środku tygodnia, a weekendowe pociągi dojeżdżały już nie tylko do Guben, ale aż do Cottbus.

Kursy na trasie Zielona Góra-Guben odwoływane w ostatniej chwili

W ostatnich tygodniach w całym województwie lubuskim pojawiały się problemy z połączeniami kolejowymi. Nie ominęło to również linii Zielona Góra-Guben. Mieszkańcy i pasażerowie skarżą się, że pociągi się spóźniają, albo są odwoływane.

W ostatnich tygodniach w całym województwie lubuskim pojawiały się problemy z połączeniami kolejowymi. Nie ominęło to również linii Zielona Góra-Guben. Mieszkańcy i pasażerowie skarżą się, że pociągi się spóźniają, albo są odwoływane.

– Połączenia na trasie Guben-Zielona Góra jest pociągiem widmo od przeszło miesięcy – irytuje się pan Andrzej. – Średnio na siedem dni kursowania w tygodniu, pięć pociągów kursuje w kratkę lub jest odwołane z winy przewoźnika. Ludzie korzystający z nowej możliwości dojazdu są zmęczeni…

Jedna z mieszkanek Gubina opowiada, że pociąg z Zielonej Góry do Gubina, na który czekał jej syn został odwołany w ostatniej chwili.

– W przypadku mojego syna, to nie był tak duży problem, bo po prostu po niego przyjechałam. Ale na tej stacji była też starsza pani, która nie wiedziała jak wrócić do domu – mówi nasza rozmówczyni. – To był ostatni kurs na tej trasie tego dnia i został odwołany na pięć minut przed jego planowanym odjazdem. Ludzie mieli już kupione bilety!

„Zdarzają się awarie”. Polregio pracuje nad programem naprawczym

– Obecnie na tej linii kursują wszystkie pociągi – zapewnia K. Pawlak. – Zdarzają się sytuacje, gdy z powodu awarii pojazdu kurs jest odwoływany, za co przepraszam. Pracujemy nad programem naprawczym, który ma całkowicie wyeliminować problem z odwoływaniem pociągów oraz doprowadzić do sytuacji, gdzie wszystkie kursy będą realizowane punktualnie i bez zastrzeżeń.

Dyrektor dodaje, że na każdej stacji kolejowej wywieszony jest numer infolinii, który łączy się z dyspozytornią.

– Tam można uzyskać informacje z pierwszej ręki o danym połączeniu – mówi. – Ponadto na naszej stronie jest odnośnik do aplikacji, która pokazuje wszelkie opóźnienia czy odwołania pociągów, jeśli takie występują. Jeśli podróżny nie skorzystał z biletu, to w drodze reklamacji może wystąpić o zwrot za niewykorzystany bilet. Cała procedura jest opisana na naszej stronie internetowej.

– Chciałbym podkreślić, że ta linia do Gubina, to nowe połączenie. Teraz w weekendy jeździmy bezpośrednio do Cottbus. Stąd też staramy się, aby pociągi kursowały tam bez utrudnień. Zdarzają się jednak sytuacje losowe, za co jeszcze raz przepraszam – podkreśla K. Pawlak.

Źródło: gazetalubuska.pl
Fot. Mariusz Kapała / GL

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz