Sektorkolejowy » Postępy prac przy budowie nowoczesnego Zakładu Techniki MPK-Łódź na Helenówku

Postępy prac przy budowie nowoczesnego Zakładu Techniki MPK-Łódź na Helenówku

pzez Adrian

W Łodzi przy ul. Zgierskiej 256 – na terenie nieczynnej Zajezdni Helenówek powstaje Nowoczesny Zakład Techniki MPK-Łódź. W ubiegłym roku łódzkie przedsiębiorstwo komunikacyjne podpisało umowę na budowę nowego obiektu. Wykonawcą inwestycji jest Jan Skubisz P.P.U.B. INKOMET.

Na placu budowy możemy dostrzec część fundamentów. Trwa montaż złącz energetycznych i konstrukcji nośnej obiektu. W najbliższym czasie zaplanowano kontynuację prac konstrukcyjnych i tych związanych z budową dachu. Wkrótce rozpoczną się także roboty związane z wykonaniem instalacji wodno-kanalizacyjnych.

Zgodnie z planem, budowa nowoczesnego Zakładu Techniki MPK-Łódź na Helenówku ma zakończyć się 2025 r. Całkowity koszt przedsięwzięcia wynosi 129 mln zł.

Zajezdnia Helenówek powstała w 1922 r. Obiekt pełnił swoją funkcję do 2012 r. Dzięki inwestycji Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego z Łodzi stary budynek zostanie zmodernizowany oraz rozbudowany o 2 dodatkowe skrzydła. W efekcie praca na terenie nowego zakładu będzie mogła przebiegać w trybie dwuzmianowym przy zatrudnieniu na poziomie 200 pracowników produkcyjnych oraz 25 biurowych.

Szczegółowe informacje o inwestycji można znaleźć:

O MPK Łódź pisaliśmy m.in.:

Autor: Damian Malesza
Fot. lodz.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz