Sektorkolejowy » Na łódzkie tory wyjechały pierwsze nowe tramwaje Moderus Gamma

Na łódzkie tory wyjechały pierwsze nowe tramwaje Moderus Gamma

pzez Adrian

Od środy 1 marca br. mieszkańcy Łodzi mogą korzystać z nowoczesnych, komfortowych i klimatyzowanych tramwajów, które zostały wyprodukowane przez poznańskiego producenta Modertrans.

Pojazdy Moderus Gamma, które niedawno zasiliły tabor MPK Łódź, zadebiutowały na linii tramwajowej nr 9. Aktualnie miasto Łódź dysponuje czterema takimi tramwajami, jednak ich liczba będzie się sukcesywnie zwiększała, dlatego z czasem pojawią się także na innych trasach. Do końca października br. firma Modertrans z Poznania łącznie dostarczy 30 tramwajów Moderus Gamma.

Łodzianie mogą już podróżować nowoczesnymi tramwajami Moderus Gamma. Pojazdy są komfortowe, niskopodłogowe, klimatyzowane i dostosowane dla osób starszych i niepełnosprawnych. Dwa pierwsze będą kursować na linii 9. Tramwajów Moderus Gamma będzie sukcesywnie przybywać i będą pojawiać się także na innych trasach. Do końca października będzie ich w Łodzi łącznie 30 sztuk. Dopiero po ich dokładnym sprawdzeniu są wypuszczane na trasy” – poinformował Adam Pustelnik, wiceprezydent Miasta Łodzi.

O tramwajach Moderus Gamma

Pięcioczłonowe tramwaje Moderus Gamma LF 06 AC są w 80% niskopodłogowe, zabudowany na czterech wózkach. Do ich wnętrza można dostać się przez 5 par dwuskrzydłowych drzwi. Wnętrze pojazdów jest w pełni klimatyzowane i przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Każdy z pojazdów waży ok. 43 ton, do jego produkcji zużyto m.in. 18 ton stali oraz 16 km przewodów. Całkowita długość tramwaju Moderus Gamma wynosi 32 m.

W pierwszej kolejności pojazdy dostarczane przez poznańską firmę Modertrans przechodzą procedury dopuszczenia do ruchu oraz niezbędne odbiory. Kiedy przejdą pozytywnie wszystkie wymagane testy, mogą wyjechać na linie tramwajowe.

Całkowita wartość 30 nowoczesnych tramwajów Moderus Gamma, które trafią do Łodzi to 268,5 mln zł.

Więcej o nowych tramwajach MPK Łódź pisaliśmy m.in. TUTAJ oraz TUTAJ.

Autor: Damian Malesza
Fot. UMŁ, MPK ŁÓDŹ

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz