Sektorkolejowy » Koleje Dolnośląskie przewożą coraz więcej pasażerów

Koleje Dolnośląskie przewożą coraz więcej pasażerów

pzez Adrian

Przewoźnik podsumował wyniki za drugi kwartał 2022 r. W maju 2022 r. z pociągów Kolei Dolnośląskich skorzystało blisko półtora miliona pasażerów, co okazało się nowym rekordem przewozowym.

Koleje Dolnośląskie przewiozły rekordową ilość pasażerów

W maju 2022 r. z usług Kolei Dolnośląskich skorzystało aż 1,48 mln osób. To nowy rekord przewozowy tego przewoźnika. Poprzedni odnotowano 2,5 roku temu – wtedy z pociągów Kolei Dolnośląskich skorzystało 1,38 mln podróżnych. Jeżeli przyrosty przewiezionych pasażerów w drugiej połowie roku będą kształtować się na podobnym poziomie, to przewoźnik odnotuje wynik przekraczający 15 mln pasażerów.

„Ten wynik pokazuje, że pasażerowie nie tylko wrócili do kolei po pandemii, ale też ta forma podróży przekonuje do siebie coraz więcej mieszkańców Dolnego Śląska” – podkreśla Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.

„Bardzo nas cieszy, że nowi pasażerowie wybierają kolej, bo jest to nie tylko najszybsza forma poruszania się po naszym województwie, ale również jedyny sposób na poprawę mobilności w największych aglomeracjach naszego województwa. Szczególnie w tych trudnych czasach” – dodaje.

Podróż pociągiem Kolei Dolnośląskich z Legnicy do Wrocławia Głównego trwa ok. 36 min w  najszybszej relacji. Okazuje się, że średnio podróż na tym odcinku nie zajmuje więcej niż 45 min – taki wynik jest prawie niemożliwy do osiągnięcia za pomocą innego środka transportu.

„To, że Dolnoślązacy wybierają pociągi, cieszy szczególnie w zestawieniu z liczbami dotyczącymi ruchu samochodowego – do Wrocławia codziennie wjeżdża 240 tys. samochodów, a w mieście tworzą się ogromne korki. Nie istnieje inna forma ich zmniejszenia jak sprawna kolej aglomeracyjna wpięta w sieć połączeń w całym województwie. Z tego też powodu powstał projekt Dolnośląskiej Kolei Aglomeracyjnej obsługiwany przez Koleje Dolnośląskie” – informuje Wojciech Zdanowski, wiceprezes Kolei Dolnośląskich.

W ramach DKA realizowane są połączenia m.in.  z Wrocławia Głównego do Świdnicy przez Sobótkę oraz dwie trasy do Jelcza-Laskowic – przez Siechnice i Dobrzykowice. Dzięki temu od września br. liczba połączeń do tej podwrocławskiej miejscowości sięgnie 36 par pociągów dziennie.

O Kolejach Dolnośląskich pisaliśmy już m.in. TUTAJ oraz TUTAJ.

Autor: DM
Fot. Materiały własne

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz