Sektorkolejowy » W czwartek rozpoczyna się Pol’and’Rock. Podróżni będą mogli skorzystać z dodatkowych pociągów

W czwartek rozpoczyna się Pol’and’Rock. Podróżni będą mogli skorzystać z dodatkowych pociągów

pzez Adrian

Dla fanów muzyki, którzy wybierają się na festiwal Pol’and’Rock 2022, przygotowano dodatkowe pociągi regionalne.

Uczestnicy festiwalu Pol’and’Rock, który odbędzie się w Czaplinku, będą mogli skorzystać z dodatkowych pociągów regionalnych. Wydarzenie po raz drugi odbędzie się na terenie Pomorza Zachodniego.

„Już odliczamy godziny do rozpoczęcia festiwalu. Cieszymy się, że Pol’and’Rock zagościł na Pomorzu Zachodnim. W tym roku nie ma ograniczenia liczby uczestników. Spodziewamy się dużej frekwencji, dlatego uruchamiamy więcej pociągów, którymi będzie można dostać się do Czaplinka” – podkreśla marszałek województwa zachodniopomorskiego, Olgierd Geblewicz.

Każdego dnia (od 3 do 6 sierpnia 2022 r.) na tory wyjedzie 16 par dodatkowych pociągów, które dowiozą pasażerów na festiwal (głównie z kierunku Szczecinka). Składy będą odpowiednio skomunikowane z pociągami IC oraz Regio. Dodatkowe pociągi odjadą także ze Stargardu i Runowa Pomorskiego, po skomunikowaniach z kierunku Trójmiasta, Koszalina, Warszawy oraz Szczecina. Ponadto jeździć ma też 6 par pociągów stałego kursowania, zatem każdego dnia na trasie znajdą się aż 22 pary pociągów.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, większość pociągów ma być zestawiona z co najmniej dwóch zespołów SA136 o pojemności 450 miejsc (w tym 316 miejsc siedzących). Część kursów będzie obsługiwana przez zachodniopomorskie hybrydy.

Olgierd Geblewicz zachęca do skorzystania z ekologicznego oraz bezpiecznego środka transportu. Warto dodać, że rozkład jazdy z dodatkowymi pociągami został przygotowany na wniosek marszałka województwa zachodniopomorskiego.

W ostatnią noc festiwalu oraz dzień po zakończeniu koncertów (7 sierpnia 2022 r.) w trasę wyruszy 18 par dodatkowych pociągów – najwięcej do Szczecinka, a także do Runowa Pomorskiego, Stargardu i Szczecina. Oprócz tego będą jeździły 4 pary pociągów stałego kursowania.

Autor: DM
Fot. Materiały własne

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz