Sektorkolejowy » Gorzów Wielkopolski: Pijany maszynista wiózł pasażerów. Dalszą podróż udaremniła podróżna

Gorzów Wielkopolski: Pijany maszynista wiózł pasażerów. Dalszą podróż udaremniła podróżna

pzez Adrian

Pasażerka czekała na pociąg na peronie w Gorzowie Wielkopolskim (woj. lubuskie). Zaniepokoiło ją zachowanie maszynisty jednego ze składów. O sprawie powiadomiła policję. Okazało się, że mężczyzna był pijany. Miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 25 czerwca, po godzinie 19. O konieczności interwencji na gorzowskim dworcu policjanci zostali poinformowani przez kobietę, która czekała na pociąg. Miało zaniepokoić ją zachowanie jednego z maszynistów. Funkcjonariusze nie precyzują jednak, co dokładnie wzbudziło czujność pasażerki.

Do dyżurnego dotarła informacja o podejrzeniach co do stanu trzeźwości maszynisty, który prowadził pociąg. Na miejscu zastano zgłaszającą oraz funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Był także 54-letni maszynista, którego poddano badaniu na zawartość alkoholu w organizmie – informuje w komunikacie kom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Urządzenie wskazało, że w organizmie mężczyzny było 2,5 promila alkoholu. 54-latek został zatrzymany, a pociąg przekazano innemu maszyniście.

Nietrzeźwy maszynista przewiózł kilkadziesiąt osób

Z ustaleń wynika, ze mężczyzna przyjechał pociągiem ze Zbąszynka do Gorzowa Wielkopolskiego. Ogromne szczęście, że w trakcie tej jazdy nic się nie stało. Pociągiem podróżowało kilkadziesiąt osób – relacjonuje Jaroszewicz.

Odległość między jednym miastem, a drugim to kilkadziesiąt kilometrów.

Jak zapowiada policja, maszynista usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Zarzuty mogą zostać rozszerzone, bo policjanci wraz z prokuraturą będą zbierać i analizować materiał dowodowy.

Dalsze decyzje w tej sprawie zostaną podjęte po wykonaniu szeregu czynności procesowych.

Źródłó: TVN24
Fot. Wikipedia – Michał Obiegło

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz