Sektorkolejowy » Dworzec Bydgoszcz Zachód zostanie zmodernizowany

Dworzec Bydgoszcz Zachód zostanie zmodernizowany

pzez Patryk

Dworzec kolejowy Bydgoszcz Zachód w nowej odsłonie ma być oddany do użytku podróżnych dokładnie za rok, latem 2022 r. Do 9 sierpnia inwestor (PKP S.A.) przyjmuje oferty firm zainteresowanych realizacją prac modernizacyjnych. Prace budowlane mają ruszyć jesienią br.

Jak zmieni się dworzec zachodni w Bydgoszczy?

Celem modernizacji dworca jest poprawa jego estetyki i dostosowanie budynku do potrzeb wszystkich grup podróżnych, w tym niepełnosprawnych i niewidomych. Obiekt zachowa swoją dotychczasową bryłę. Zmieni się kolorystyka elewacji, a na ścianie frontowej zamontowany zostanie nowoczesny zegar. Przebudowane zostanie również wejście na dworzec, a przed poczekalnią pojawi się zadaszenie.

Poczekalnia zyska klimatyzację oraz nowy wystrój wnętrza. Przede wszystkim wewnątrz będzie więcej światła dzięki wysokim oknom i przeszkleniu przy wejściu głównym. Jasna kolorystyka ścian ma kontrastować z szarym kolorem posadzki. Toalety zostaną przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnościami, a w niektórych kabinach znajdą się przewijaki dla dzieci.

Ten sam wykonawca, który zmodernizuje obiekt dworcowy, zajmie się także zmianami w jego najbliższym otoczeniu, m.in. zainstaluje energooszczędne oświetlenie, zamontuje nowe ławki oraz kosze. Wymieni również nawierzchnię w obrębie dworca oraz wydzieli miejsca postojowe dla samochodów osobowych.

Autor tekstu: Agata Sumara
Źródło zdjęcia: www.plk-sa.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz