Sektorkolejowy » Budimex wraca do indeksu WIG-20

Budimex wraca do indeksu WIG-20

pzez Damian

Grupa Budimex wraca po 20 latach do indeksu WIG-20 – największych spółek notowanych na polskiej giełdzie papierów wartościowych. 

Wejście Budimeksu do indeksu WIG20 jest wyrazem uznania dla ponad siedmiu tysięcy naszych pracowników – ich pasji, zaangażowania i budowania wartości spółki i naszej Grupy.

Rozwój Budimeksu wspiera długoterminowa strategia. Dywersyfikacja usług jak i rynków na których działa firma. Budimex zadebiutował w 1995 roku na giełdzie i  w początkowych latach należał do grona tzw. blue chipów (przyp. do 2004 roku). Później w następstwie rozwoju rynku kapitałowego i zwiększenia liczby emitentów na giełdzie, spółka należała do mniejszych krajowych indeksów. Wraz z rozwojem gospodarczym kraju, rozwijał się również Budimex. Od 15 lat regularnie dzielimy się zyskiem z akcjonariuszami i podatkami w Polsce. Charakteryzujemy się wieloletnią rentownością i stabilnym biznesem. Robimy to odpowiedzialnie, z poszanowaniem wszystkich naszych interesariuszy i środowiska. Dziękujemy, naszym ludziom, akcjonariuszom, klientom i partnerom biznesowym za zaufanie i wsparcie, które są motorem napędowym naszego rozwoju.

Powrót po 20 latach przerwy do WIG20 stanowi potwierdzenie pozycji na krajowym rynku giełdowym. Dołączenie do tego grona to nie tylko prestiż, ale także nowe wyzwania i możliwości. Jesteśmy przekonani, że obecność w indeksie WIG20 zyskamy dodatkową widoczność inwestorów krajowych oraz zagranicznych. To także odpowiedzialność i zobowiązanie za rozwój polskiego rynku kapitałowego i gospodarki polski, której jesteśmy istotną częścią. – czytamy na stronie internetowej Budimex S.A.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz