Sektorkolejowy » Artur Popko – nowy prezes Budimex S.A.

Artur Popko – nowy prezes Budimex S.A.

pzez Patryk

Dariusz Blocher – po 12 latach pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Budimex S.A. przekazuje kierownictwo firmy Arturowi Popko.
– Zmiana personalna spowodowana moją rezygnacją z dotychczasowego stanowiska przebiegła bardzo sprawnie. Artur Popko świetnie zna przedsiębiorstwo, posiada wiedzę, kompetencje i doświadczenie budowane przez lata pracy w branży i Budimeksie. Współpracujemy ze sobą bezpośrednio od co najmniej 11 lat – mówi Dariusz Blocher.

Artur Popko – wcześniej wiceprezes Budimexu, został powołany przez Radę Nadzorczą na stanowisko Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego Budimex. Nowy prezes obejmuje stanowisko od 20. maja bieżącego roku.

– Dziękuję Dariuszowi Blocherowi za wieloletnią współpracę i wsparcie oraz Radzie Nadzorczej i całemu Zarządowi Budimex za powierzone mi zaufanie. Grupa Budimex jest w stabilnej sytuacji ekonomicznej i rynkowej. Priorytety, wartości i plany biznesowe firmy wyznaczone w ostatnich latach i miesiącach nie ulegają zmianie. Tak jak dotychczas, pozostaniemy firmą transparentną i dotrzymującą obietnic. Naszym priorytetem pozostanie bezpieczeństwo, dbanie o dobro pracowników i społeczności lokalnych, w których funkcjonujemy – mówi Artur Popko – nowy prezes Zarządu Budimexu.
Artur Popko jest związany z Grupą Budimex (Budimex Dromex) od 2004 roku. Początkowo pełnił funkcję kierownika budowy, a następnie dyrektora kontraktu. W roku 2009 awansował na stanowisko dyrektora rejonu, a następnie dyrektora oddziału. Od roku 2011 zarządzał obszarem budownictwa infrastrukturalnego Budimeksu SA. W 2019 r został powołany do roli wiceprezesa obejmując odpowiedzialność za cały obszar operacyjny Budimexu SA. Nowy prezes Budimexu jest absolwentem Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej o specjalności budownictwo komunikacyjne.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz